pokrowece

Zimowa ochrona

Zbliża się okres zimowy więc czas pomyśleć o wszelkich czynnościach jakie mogą pomóc w przetrwaniu zimy, również dotyczy to samochodu. Najczęściej wymieniamy opony samochodowe na zimowe, kupujemy płyn do chłodnic i do spryskiwaczy zimowy, to znaczy o niższej temperaturze zamarzania.

Zimowa ochrona to również pokrowce na samochód i siedzenia

pokroweceNajwiększy problem mają właściciele aut, którzy nie posiadają własnego garażu, gdzie, w szczególności w okresie zimy i niskich temperatur, można chronić własny pojazd. Kierowcy, którzy garażu nie posiadają mogą zabezpieczyć auto chociażby zakładając pokrowce samochodowe-suzuki grand vitara, które w jakimś stopniu ochronią powłokę lakieru, szyby przed zamarznięciem i poświęcą mniej czasu na skrobanie samochodu i zgarnianie śniegu. Ten sposób oczywiście nie chroni w takim stopniu auta jak umiejscowienie go w garażu, jednakże plandeki na samochody zapewniają jakąkolwiek ochronę, na pewno lepsze jest takie wyjście niż pozostawienie pojazdu pod chmurką. Plandeki do samochodów osobowych produkowane są w kilku rozmiarach, często są też uniwersalne. Kupując taką plandekę właściciel nastawia się na używanie takiego pokrowca przez wiele sezonów, dlatego zwraca uwagę na jakość wykonania i dobry gatunkowo materiał, z którego tego rodzaju pokrowiec jest wykonany. Podstawowy materiał do produkcji samochodowych pokrowców to polietylen, zapewniający wytrzymałość materiału na uszkodzenia i zapobiegający przesiąkaniu wody. Może także chronić przed niewielkimi uszkodzeniami mechanicznymi. W specjalistycznych sklepach, także internetowych, można również kupić, w celu zabezpieczeń zimowych, pokrowce ocieplające na akumulatory. Taki pokrowiec zmniejsza problemy jakie mogą się pojawić przy bardzo niskich temperaturach w czasie zimy z odpaleniem samochodu.

Inne tego typu podobne wyroby to na przykład pokrowce ochronne na siedzenia samochodów chroniące je przed zabrudzeniem, osłony antyszronowe na przednie szyby samochodów, albo też, dla właścicieli psów taki wyrób jak pokrowiec do przewozu psa. Wszystkie wymienione pokrowce są na pewno bardzo przydatne dla właściciela auta.