Zdrowe bułki bezglutenowe

Statystyki pokazują, że nawet kilkanaście procent populacji cierpi na celiakię, która jest chorobą układu pokarmowego. Nie można jej wyleczyć, ale można likwidować jej objawy, poprzez stosowanie diety eliminacyjnej gluten.

Jakie są rodzaje bułek bez glutenu?

polecane bezglutenowe bułkiIdąc do piekarni, najwięcej znajdziemy w niej wypieków z mąki pszennej, która jest powszechnie stosowana w pieczywie i słodkich wyrobach cukierniczych. Wynika to z faktu, że jest tania, posiada szerokie zastosowanie i ma świetne właściwości wiążące. Tą ostatnią cechę zawdzięcza glutenowi, który sprawia, że ciasto daje się formować i wiąże ze sobą składniki. Tej ważnej cechy nie mają natomiast mąki bezglutenowe, które pod względem wartości odżywczych, witamin i minerałów, biją na głowę pozostałe mąki. Polecane bezglutenowe bułki są przygotowywane najczęściej z kilku rodzajów mąk bez glutenu, ponieważ jedne lepiej, a inne słabiej łączą ciasto. Cechą charakterystyczną tego typu wypieków są niemalże obowiązkowe dodatki w postaci pestek, nasion czy otrębów, które dodatkowo zwiększają walory odżywcze. Takie wypieki z powodzeniem mogą spożywać osoby chore na celiakię, cierpiące na nietolerancję glutenu czy też pragnące się pozbyć nieprzyjemnych dolegliwości, występujących po jego spożyciu. Pod względem smaku, bułki bezglutenowe są często lepsze, gdyż nie są neutralne. Co prawda są bardziej kruche niż bułki z mąki pszennej, ale to nie przeszkadza ich smakoszom. To, co je wyróżnia od standardowych bułek, to cena, ponieważ jest nieco wyższa.

Z pewnością po bułki bezglutenowe powinny sięgać nie tylko osoby z określonymi problemami ze strony układu pokarmowego, chore na celiakię czy też likwidujące nieprzyjemne dolegliwości, gdyż są one, przede wszystkim zdrowe i wartościowe. To świetna alternatywa dla pszennych wypieków.