Zawodowy coaching indywidualny w dzisiejszych czasach

 

W dzisiejszych czasach psychoterapia nie jest już rzadka ani w żaden sposób napiętnowana. Korzysta z niej rzesza ludzi w różnym wieku. Strata bliskiej osoby, kłopoty emocjonalne, rodzinne, zawodowe. W tych wszystkich sprawach możemy zwrócić się do profesjonalisty.

Coaching indywidualny – kto powinien z niego skorzystać

zawodowy coaching indywidualnyDawniej z psychoterapii korzystały osoby cierpiące na poważne zaburzenia. Obecnie z terapii można skorzystać nawet przy niewielkich kłopotach z emocjami i własną osobowością. Często jednak nasze problemy związane są z pracą. Żyjemy w czasach, gdy wciąż się spieszymy. Więcej czasu spędzamy w pracy niż w domu. Mamy duże ambicje, wiele możliwości rozwoju zawodowego. Czasem tak wiele, że sami gubimy się w tym, czego chcemy, a czego nie. Co jest nasze, a co narzuca nam dzisiejszy styl życia. Kiedy już zupełnie nie wiemy, czego szukamy i do czego dążymy w naszej karierze zawodowej, warto zwrócić się do osoby, która zapewni nam zawodowy  coaching indywidualny. Coach nie jest tym samym, co psycholog czy psychoterapeuta. To osoba zajmująca się ściśle rozwojem zawodowym, potrzebami, jakie mamy w sferze pracy. Pomoże nam odszukać nasze prawdziwe cechy charakteru, nadać pewien typ osobowości, poszukamy z nią, do czego nadajemy się z natury, z czym po prostu się urodziliśmy. Korzystając z zasobów, które już mamy, a nie tych, których się wyuczyliśmy, łatwiej będzie nam się realizować.

Dzięki coachingowi będziemy wiedzieli, czy wystarczy nam niewielka zmiana w obecnej pracy, jak zmiana niektórych obowiązków, czy potrzebujemy radykalnych kroków i całkowitej zmiany firmy, stanowiska, może nawet branży. Choć to, co odkryjemy, może nam się nie spodobać, to jednak takie zmiany na pewno będą dla nas dobre. Po prostu nigdy dotychczas tak naprawdę nie zastanawialiśmy się, czego chcemy.