Zalety czyszczalni zbożowych

Małe gospodarstwa i małe firmy również maja potrzeby rozwoju parku maszynowego w związku z zapotrzebowaniem na ziarno. Jednak najczęściej firmy przedstawiają rozwiązania dla wielkich przedsiębiorstw, zapominając o mniejszych gospodarstwach.

Jak działają czyszczalnie do zboża?

czyszczalnia do zbożaW małych gospodarstwach zapotrzebowanie na czyszczenie zboża nie jest zbyt duże, wynosi najczęściej około 3 ton na hektar. Czyszczalnia do zboża sprawdzi się idealnie zarówno w małym jak i w większym gospodarstwie. Taka maszyna sprawdzi się zarówno w małych gospodarstwach rolnych jak i w małych przedsiębiorstwach i wytwórniach pasz. Taka maszyna przeznaczona jest do czyszczenia wstępnego jak i dokładnego. Sprawdza się zarówno dla oczyszczenia materiału siewnego jak i dla różnych rodzajów ziaren, typu rzepak, kukurydza i zboża każdego rodzaju. Czyszczalnie pozwalają na oczyszczenie zboża z małych zanieczyszczeń, typu piasek, nasiona chwastów, jak i większych typu kamienie czy słoma. Nieoczyszczone frakcje są wysypywane osobno na sito czyszczalni. W maszynie znajduje się kilka rodzajów sit, co pozwala zapanować nad zanieczyszczeniami o różnych rodzajach frakcji. Podstawą są dwa sita- górne i dolne. Górne sito odbiera grubsze, cięższe i większe zanieczyszczenia a sito dolne odbiera pozostałe zanieczyszczenia, czyli te większe i grubsze. Wszelkie pozostałości oddzielane są za pomocą powietrza co pozwala zapanować nad prawidłowym rozdziałem prawidłowych ziaren.

Maszyna jest niezastąpionym ułatwieniem w pracy w gospodarstwie. Jest to zaawansowane technicznie rozwiązanie, które jest zarazem trwałe i pracuje niezawodnie przez bardzo długi czas. Maszyna jest też prosta w budowie, dlatego nie psuje się często co jest bardzo ważne przy pracy podczas zbioru zbóż.