Zakup pościeli do wózka

Miejscem, gdzie każda przyszła mama kupi wszystko co niezbędne dla swojego maluszka jest sklep z artykułami dla niemowląt. Są tam produkty od sprawdzonych producentów, które posiadają niezbędne certyfikaty potwierdzające wysoką jakość.

Jaką kupić pościel dla niemowlaka?

pościele do wózków minkyNoworodki i niemowlęta mają bardzo wrażliwą skórę, dlatego konieczne jest stosowanie bezpiecznych i delikatnych materiałów, które mają z nią kontakt. Przeważnie jest to bawełna lub bambus, które pozwalają skórze oddychać i chłoną nadmiar wody.  Ta zasada dotyczy nie tylko ubranek i okrycia wierzchniego, ale także pościeli, w której maluchy spędzają sporo czasu. Konieczne są dwa komplety pościeli, ponieważ jeden, większy jest stosowany w łóżeczka, a drugi mniejszy, idealnie pasuje do głębokiego wózka. Na rynku znajdziemy ich wiele modeli i fasonów, które bez problemu dopasujemy do płci dziecka czy koloru wózka lub też wystroju pokoju. Jednymi z lepszych są pościele do wózków minky, które jako jedyne sprawdzą się w cieplejsze i chłodniejsze dni, gdyż są dwustronne. Z jednej jest miękka i przewiewna bawełna, natomiast z drugiej znajduje się ciepły polar. W ciepłe dni należy okrywać malucha stroną bawełnianą, która powoduje lekkie uczucie chłodu, a kiedy zrobi się nieco chłodniej, to wystarczy kołderkę przewrócić na drugą stronę, gdyż polar nie przepuszcza powietrza. W kwestii wypełnienia pościeli, to najczęściej jest to specjalna włóknina lub kuleczki silikonowe, które wykazują działanie hipoalergiczne.

Model pościeli do wózka jest wykonany tak samo jak pościel do łóżeczka, z tym, że jest ona mniejsza. Ponadto kołdra ma krój śpiworka, do którego się wkłada malucha. Taką pościel można kupić już za niecałe czterdzieści złotych lub w zestawie z rożkiem i poduszką stabilizującą za około osiemdziesiąt złotych.