Zakładanie firmy za granicą

Współczesna integracja międzynarodowa oraz zanikające bariery między krajami sprawiają, że otwiera się przed nami cała masa nowych możliwości. Z tego powodu, wielu aspirujących przedsiębiorców zaczyna poważnie zastanawiać się nad założeniem firmy za granicą. Czy słusznie?

Firma za granicą ma wiele plusów

jak założyć firmę w norwegiiWiele mówi się o tym, że prowadzenie własnej firmy poza granicami Polski jest prostsze i bardziej prosperujące. Oczywiście, takie stwierdzenia mają sens, tym bardziej, że należy wziąć pod uwagę możliwości, jakie to ze sobą niesie – chociażby rozszerzające się pole manewru dla naszej firmy. Sięgając po zagraniczne rynki możemy zdobyć więcej klientów i w rezultacie większe przychody. Poza tym, kreujemy nie lokalny biznes przeznaczony tylko dla klienta polskiego, ale o wiele szerszy, międzynarodowy. Kolejną zaletą biznesu za granicą są w wielu przypadkach mniejsze podatki i bardziej przejrzyście skonstruowane formalności niż w naszym rodzimym kraju. To dla naprawdę dużej liczby osób jest prawdziwa zachęta. Często można spotkać się ze stwierdzeniem, że jednym z najlepszych krajów na założenie firmy jest Norwegia. Nie bez przyczyny – kraje skandynawskie w świadomości Polaków funkcjonują jako zamożne i uczciwe, co wpływa na komfort prowadzenia tam jakichkolwiek interesów. Jak założyć firmę w Norwegii? Możemy zrobić to całkowicie samodzielnie i w większości przypadków da się to zrobić całkowicie przez Internet. Jeśli jednak obawiamy się z jakiegoś powodu zrobienia tego samodzielnie, można skorzystać z usług specjalnych firm.

Takie firmy pomogą nam nie tylko w samym procesie rejestracji firmy, ale również w późniejszej obsłudze prawnej naszego przedsiębiorstwa – nas poznanie przepisów norweskich samodzielnie może kosztować bardzo dużo czasu. Dlatego warto zwrócić się do specjalistów.