Z czego jest zbudowany fotelik dla dziecka?

W samochodach są miejsca przeznaczone dla osób dorosłych, które bezproblemowo mogą się zapiąć pasami bezpieczeństwa. Dzieci muszą być przewożone w specjalnych fotelikach dopasowanych do ich wieku, wzrostu i wagi. Za ich brak, grozi rodzicom wysoki mandat.  

Najlepszy fotelik dla dziecka  

recaro regulowane foteliki dla dzieciDo klasycznego fotelika wsadzimy dziecko od wagi około trzech kilogramów, czyli od urodzenia. Producenci dzielą foteliki na te, które są przeznaczone dla dziecka w konkretnym przedziale wiekowym i wagowym, oraz na te, które rosną razem z pociechą, gdyż posiadają regulację wysokości i szerokości. Najlepiej kupić od razu drugi rodzaj, bo jeden fotelik wystarczy nam na lata. Firma Recaro regulowane foteliki dla dzieci produkuje od wielu lat z wielką dbałością o każdy szczegół. Jest on przeznaczony dla dzieci od urodzenia aż do sześciu lat. Fotelik ma regulowane siedzisko, boki, oraz zagłówek, które dopasowuje się do wzrostu dziecka. Jego konstrukcja została opracowana w taki sposób, aby w maksymalnym stopniu ograniczyć ryzyko wystąpienia jakichkolwiek urazów w sytuacji ewentualnego wypadku. Wzmocnione boki i tył, oraz mocne pasy utrzymujące dziecko w jednej pozycji. Regulowany fotelik rośnie razem z dzieckiem i dzięki temu oszczędzamy pieniądze. Jest on montowany na tylnym, albo przednim siedzeniu i przypinany pasami bezpieczeństwa. Foteliki najlepiej kupować w sklepach z artykułami dla dzieci, albo w internecie na stronach producenta.

Jeżeli chcemy zaoszczędzić na zakupie, to możemy poszukać w sieci używanych fotelików od innych rodziców, których pociechy już wyrosły. Najtańszy model kupimy już za niecałe trzysta złotych, jednak jak dziecko urośnie, to trzeba będzie kupić większy fotelik. Regulowane są droższe, ale będzie to nasz jedyny zakup.