Wykorzystanie płyt silikonowych w warsztacie

Musiałem zająć się dopracowaniem warsztatu, w którym to ze względu na coraz więcej czasu wolnego, mogłem oddawać się pracom manualnym. Wiele z nich wymagało głośnych czynności, które często niszczyły stół warsztatowy. Szukałem więc rozwiązań, które spowodowałyby wygodniejszą i cichszą pracę, w warunkach, jakie posiadałem.

Obijanie stołu płytami silikonowymi

płyty silikonoweCzęsto pracowałem z młotkiem czy innymi ciężkimi narzędziami, które powodowały, że stół był w coraz gorszym stanie. Wizualnie też nie wyglądał zbyt przyjemnie, bo zdarzało mi się, że pracowałem z substancjami żrącymi, które też dodały do zniszczenia stołu. Nie chciałem go całkowicie wymieniać, bo się do niego przyzwyczaiłem. Ale pomyślałem, że mogę go czymś obić. Tak się złożyło, że mój tata miał jeszcze u siebie płyty silikonowe, które zostały po jakiejś budowie. Stwierdziłem, że mogę spróbować użyć właśnie ich do mojego stołu. Wiedziałem, że taki silikon działałby bardzo dobrze w takich warunkach, czyli gdzie jest dużo uderzeń i wibracji, a dodatkowo jest całkiem odporny na kontakty z różnymi substancjami. Postanowiłem wypróbować ten pomysł i zobaczyć, czy to przedłuży nieco żywotność mojego stołu. Pojechałem po te płyty, ale ostatecznie tata chciał mi pomóc z tym, więc przyjechał razem ze mną do mojego warsztatu. Pomógł mi dobrze okleić stół, który od tej pory miał być bardziej wytrzymały w trakcie wykonywania na nim różnych prac.

Stół faktycznie stał się bardziej wytrzymały. Już tyle hałasu przy pracy na nim nie robiłem i był on ogólnie rzecz biorąc bardziej odporny na to, co się na nim robiło. Odważniej mogłem działać młotkiem czy nie musiałem też być aż tak uważny w obawie przed zniszczeniami. To są właśnie plusy silikonu, którego można użyć w różnych warunkach.