ławki parkowe

Wygodne ławeczki w parku

Wszystkie urzędy miast powinny dbać bardzo o wygląd miast, jak tez o wygodę mieszkańców. W tym celu na przykład urządza się tereny zielone, parki, skwery, palce zabaw. Sadzi się drzewa, krzewy, wytycza alejki, urządza altanki oraz fontanny. W parkach i na skwerach nie brakuje też ławek parkowych. Są ustawiane przy palcach zabaw, jak również wzdłuż alejek i ścieżek parkowych. Rzecz jasna, ławki znajdują się również w innych częściach miasta.

ławka parkowaStawia się je zwłaszcza na handlowych ulicach, jak też przy przystankach tramwajowych i autobusowych. Oczywiście, ławki parkowe wykonuje się z wielu różnych materiałów. Czasami są kamienne, bywają również drewniane. Zdarzają się także, że ławki posiadają kamienną podstawę, zaś ich siedzisko i oparcie okazuje się drewniane. Niektóre ławki są małe, dwuosobowe, inne zaś obszerne, zdolne pomieścić nawet ośmioro osób.
Czasami dwie ławki ustawia się na przeciw siebie, a między nimi kładzie stół. Tak się robi zazwyczaj w parkach. Natomiast na ulicach handlowych na ogół ławki stoją wzdłuż traktu. Czasami nad ławkami można umieścić zadaszenie, chroniące osoby, które tam siedzą, przed deszczem i nadmiarem słońca. Bywa też, ze żadnego zadaszenia nie ma.
Oczywiście, urządzenie ławek  w mieście sporo kosztuje, trzeba też od czasu do czasu poddawać je renowacji. Drewniane ławki co wiosnę się maluje, należy również pamiętać o tym, że po kilku czy kilkunastu latach mogą całkowicie się zniszczyć do wilgoci. Natomiast kamienne ławki są znacznie bardziej trwałe, jednak mniej wygodne i zimne. Urzędy miast niemało wydają na ławki, wiedząc, że są one bardzo przydatne dla wygody mieszkańców. Warto jednak wydawać pieniądze na takie rzeczy, a mieszkańcy potrafią to należycie docenić.

Przy ławkach natomiast warto ustawiać kosze na śmieci. Dzięki temu miasta staną się znacznie bardziej czyste i schludne. Ludzie będą bowiem wyrzucać śmieci do kosza, zamiast wprost na ulicę. Warto zatem wydawać pieniądze również na kosze na śmieci postawione obok miejskich ławeczek.

Źródło informacji:

http://www.astrini-design.pl