Wygodne i szybkie malowanie mebli

 

Jeżeli szukamy produktu, dzięki któremu w łatwy i szybki sposób odmalujemy we własnym domu meble to farby kredowe są doskonałym rozwiązaniem. Nie wymagają od nas specjalnego przygotowania, a jedynie odtłuszczenia powierzchni i czasu na wyschnięcie. To banalnie proste zajęcie, które może być dla nas bardzo relaksującym czasem.

Malowanie mebli farbą kredową

farba kredowa do mebliGdy nasze stare meble wyglądają coraz gorzej to jedyne o czym myślimy to ich wymiana. Warto wstrzymać się z tą decyzją, ponieważ możemy je w prosty sposób odmalować we własnym zakresie. Farba kredowa do mebli to obecny hit na rynku sprzedażowym, gdyż pozwala w prosty i szybki sposób na renowację starych mebli. Możemy tą farbą pomalować nie tylko nasze szafki, ale również fotel wiklinowy czy metalowe rurki. Dlaczego malowanie drewna z tym produktem jest tak proste? Ponieważ nie musimy szlifować ani bejcować powierzchni przed malowaniem, czyli tak jak jest w przypadku farb olejowych i innych. Wyczyśćmy dokładnie powierzchnię, aby nie było na niej zabrudzeń i tłuszczy. I zacznijmy malować. Dajmy dwie warstwy, aby dokładnie pokryć warstwę. I tak, malujemy na starej farbie, chyba że odpryskiwała, wtedy będziemy musieli niestety szlifować. Kiedy nasze dwie warstwy wyschną możemy nawoskować mebel. Jest od razu do używania, jednak wosk jeszcze dwa tygodnie będzie się utwardzał, dlatego postępujmy z nim jak najbardziej ostrożnie.

Doskonałym pomysłem na odmalowanie mebli jest skorzystanie z farb kredowych. Nie dość, iż oszczędzimy pieniądze poprzez nie kupowanie nowych mebli to i nasz czas, gdyż ten produkt jest bardzo prosty w obsłudze. Możemy pięknie samodzielnie pomalować meble na wybrany kolor i cieszyć się jego nowym wyglądem jeszcze tego samego dnia. Warto wypróbować te farby.