Wybieramy stylowe dekoracje do domu

To już ta chwila. Właśnie ukończyliśmy remont mieszkania. Teraz pora na to, by tchnąć w nie trochę życia. Jak to zrobić? Oczywiście stylowymi dodatkami! Nic tak bardzo nie sprawia, że mieszkanie staje się dla nas przytulnym miejscem jak dekoracje dobrane pod nasz gust. Jeśli chcemy, by nasze wnętrza były nie tylko przyjemne dla naszych oczu, ale również wpisywały się w aktualne trendy postawmy na stylowe dekoracje.

Stylowy artykuł dekoracyjny – czyli jaki?

stylowe artykuły dekoracyjneJeśli chodzi o dekorowanie wnętrz, obecnie mamy taką różnorodność stylów, że bez najmniejszego problemu dobierzemy coś, co będzie odpowiadać naszemu gustowi. Ostatnio bardzo popularny stał się styl glamour. Dominuje w nim czerń i biel, szczególnie na ścianach i podłogach. W dodatkach króluje srebro i złoto, w zależności od preferencji. Ma być na bogato, ale z klasą. Unikamy przepychu w dekoracjach, warto postawić na te o prostych formach. Metaliczne, smukłe wazony, srebrne lub złote ramki i nogi stolików. Popularnymi dodatkami wykorzystywanymi w tak urządzonych wnętrzach są te, wykonane z żywicy epoksydowej. Patery, podkładki pod kubki i inne ozdoby wykonane z tego materiału będą świetnie pasować. Ten styl jest jednak dla niektórych zbyt surowy. Wtedy można postawić na klimaty boho. Stylowe artykuły dekoracyjne w tym przypadku to przede wszystkim plecione makramy, poduszki z frędzlami, ozdoby wykonane ze sznurka (np. donice lub dywaniki). I oczywiście dużo zieleni! Kolory dominujące w tym stylu są ciepłe, głównie wszelkie odcienie beżu, ale również brązy lub zgaszony błękit. To idealny styl dla osób ceniących bliskość natury. Na topie wciąż są również wnętrza skandynawskie. Jest to bardzo harmonijny styl, w którym obok betonowych dekoracji stawia się przede wszystkim na drewno. Teoretycznie surowe wnętrza, które traci swoją surowość dzięki dodatkom z naturalnych materiałów.

Style oczywiście można miksować, dzięki temu wychodzą naprawdę udane, oryginalne kompozycje. Warto czerpać inspiracje z portali wnętrzarskich, blogów, social mediów, czy czasopism. Mamy tak ogromny dostęp do wszelkich porad, że możemy sami stworzyć piękne wnętrza, bez pomocy projektanta.