Wybieramy przyprawy orientalne

Indyjskie sklepy wielu osobom kojarzą się z etnicznymi ubraniami, kolorowymi szalami czy plecionymi torbami. Powinniśmy jednak pamiętać także o popularnych sklepach z żywnością indyjską. Dzięki dostępności i coraz większej powszechności orientalnych produktów, mamy możliwość samodzielnego przygotowania znanych indyjskich potraw, jak na przykład curry z kurczaka z mleczkiem kokosowym albo indyjski kurczak tandoon. W tym celu niezbędne są odpowiednie przyprawy.

Sprawdzamy sklepy z przyprawami

sklep z przyprawami orientalnymiPrzeglądając działy kuchni indyjskiej warto zapoznać się ze słynnymi przyprawami, które stanowią bogactwo niepowtarzalnej tradycji kulinarnej Indii. Posiłki podawane w Indiach są zawsze doskonale doprawione, a część przypraw zapewnia im dodatkowo żywy i piękny kolor, na przykład żółty, zielony czy czerwony. Warto znaleźć dobry sklep z przyprawami orientalnymi. Wiele takich przypraw ma właściwości zdrowotne, jak na przykład kurkuma, imbir, cynamon czy kardamon. Mocne przyprawianie potraw ma dodatkową zaletę, ponieważ sprawia, iż rośliny pozostają znacznie dłużej świeże i to w bardzo wysokich temperaturach. Do najbardziej znanych przypraw, oprócz wymienionych powyżej, zalicza się czarnej, kmin rzymski, czarnuszkę, anyż, gorczyce czy liście curry. W Indiach dodatkowo bardzo często korzysta się po gotowe mieszanki przypraw, których nazwy są związane z konkretnymi przyprawami. Mieszanka curry madras jest stosowana do przygotowywania wieprzowiny albo kurczaka madras. Najbardziej uniwersalna jest jednak przyprawa garam masala.

W sklepach z żywnością indyjską, oprócz typowych przypraw czy mieszanek przypraw, możemy zakupić także wiele past przyprawowych. Składają się one z konkretnych przypraw albo mieszanek zmielonych na wygodną w zastosowaniu pastę przyprawową. Wygodnym sposobem jej stosowania jest rozpuszczenie w mleku kokosowym. Warto zwracać uwagę przede wszystkim na oryginalne przyprawy i pasty, które nadadzą potrawom niepowtarzalnego smaku.