antena

Wybieramy Antenę DVB-T

W dzisiejszych czasach dzięki naziemnej telewizji cyfrowej, która jakiś czas temu została wprowadzona na Polski rynek, możemy bez problemu oglądać różnego rodzaju kanały nie ponosząc żadnych opłat abonamentowych. Jest to świetne rozwiązanie, a dostarczone przez takie rozwiązanie kanały są wystarczające w zupełności do komfortowego oglądania tego co naprawdę lubimy.

Jaka antena DVB-T może być dla nas najlepsza? Zaraz się tego dowiemy. Podstawowa sprawa jest taka, że taka antena będzie o wiele lepiej odbierała sygnał satelitarny gdy będzie umieszczona na zewnątrz a nie wewnątrz naszego mieszkania, bądź też domu. Na antenę pokojową można się zdecydować tylko wtedy, gdy mieszkamy w bardzo dużym mieście, a już na pewno bardzo blisko nadajnika satelitarnego, aby nasz sygnał był stosunkowo dużo i dobry w odbiorze. Antena zewnętrzna spisuje się lepiej niż antena pokojowa i jeżeli mamy taką możliwość lepiej zainstalować właśnie taką. Ważnym elementem przy wyborze anteny DVB-T jest fakt, aby przymocować jąkaj najwyżej naszego dachu, nie jest zalecane przyczepianie jej gdzieś na parapecie, ani pod dachem gdyż może to zakłócić sygnał i będziemy wtedy odbierać słaby obraz naszej nowej telewizji. Najlepiej jest taką antenę umieścić na dużym maszcie na samym szczycie naszego dachu. Oczywiście jeżeli istnieje taka możliwość. Musimy również zwrócić uwagę czy na drodze naszej anteny są jakieś wzniesienia, które też nie zakłócą odbioru naszego sygnału satelitarnego. Możemy wtedy kupić antenę waz z wzmacniaczem, który może poprawić sygnał satelitarny. Nie jest to jednak koniecznością, ani potrzebnym wymogiem. W takim przypadku musimy się kierować rozsądkiem, ponieważ kupno anteny ze wzmacniaczem, gdy mamy około 5 kilometrów do nadajnika jest kompletnie bez sensu.

Wydajemy wtedy niepotrzebnie pieniądze, które spokojnie możemy zaoszczędzić i przeznaczyć na coś zupełnie innego i bardziej potrzebnego w danej chwili. Ogólnie rzecz biorąc gdy dalej nie wiemy jaką antenę DVB-T kupić możemy również popytać się o to sprzedawców w sklepie, aby i oni nam doradzili.