Właściwości rzepów samoprzylepnych

Większość z nas sądzi, ze przymocowanie jakiegoś elementu do ściany wiąże się z jej trwałym uszkodzeniem, na przykład w wyniku przybicia gwoździa czy wiercenia. Obecnie jednak dostępnych jest już wiele sposób na nieinwazyjne przymocowanie danego elementu do ściany, lub tez innej płaskiej powierzchni.

Zastosowanie rzepów samoprzylepnych

rzep samoprzylepny taśmaJeżeli chcesz przymocować swój ulubiony obraz do ściany, a nie chcesz jej uszkadzać wbijając gwóźdź  dobrym rozwiązaniem może się okazać rzep samoprzylepny taśma to najczęstsza forma w której jest on sprzedawany. Taki rzep składa się z dwóch głównych warstw, jednej, która pozwala na przymocowanie rzepa do ściany i drugiej, dzięki której możliwe jest przymocowanie danego obiektu do rzepa. Analogicznie mocuje się rzep na przedmiocie, który chcemy powiesić na ścianie i tym sposobem zyskujemy możliwość utworzenia stabilnego połączenia przedmiotu ze ścianą. Rzepy tego typu mogą być używane do większości przedmiotów, które zazwyczaj mocujemy na ścianach, to znaczy obrazów, zdjęć, kalendarzy ściennych i wielu innych elementów. Głową zaletą takiego rzepu jest fakt, że może on być stosowany wielokrotnie, a jeżeli chcemy powiesić obrazek w innym miejscu, wystarczy odkleić dany rzep od ściany i przymocować w nowym miejscu. W przeciwieństwie na przykład do haczyków samoprzylepnych, ciężar wieszanego przedmiotu jest rozkładany równomiernie, dzięki czemu jest mniejsze ryzyko na oderwanie się rzepa od ściany po dłuższym okresie czasu. Rzepy samoprzylepne są dostępne w różnych formach, miedzy innym formie taśmy, dzięki której mamy możliwość odcięcia odpowiedniego rozmiaru rzepu do naszych potrzeb.

Jeżeli chcemy przymocować ulubione zdjęcie czy obraz do ściany, nie musimy korzystać z inwazyjnych metod, które będą skutkowały trwałym zniszczeniem powierzchni ściany. Dobrym rozwiązaniem są mocowania oparte na samoprzylepnych powiedzeniach, dzięki którym zyskujemy możliwość bezinwazyjnego przytwierdzenia ulubionego zdjęcia czy obrazu.