Używanie wielorazowych woreczków

Coraz częściej i więcej mówi się o ochronie środowiska i życiu zgodnie z ideą less waste. Jest to nic innego, jak zwracanie uwagi na ilość śmieci jakie produkujemy i ograniczanie ich. Aby tego dokonać warto na początek zrezygnować z przedmiotów jednorazowych na rzecz tych wielorazowych. Prostą zmianą może okazać się zmiana reklamówek i siatek jednorazowych, na te które możemy używać wielokrotnie.

Zastosowanie wielorazowych woreczków na żywność

woreczki wielorazoweJedną z podstawowych i prostych zmian, które łatwo wdrożyć w swoje życie jest zamiana jednorazowych siatek i reklamówek na te wielorazowe. Często nie zastanawiamy się nad tym, ile tych plastikowych reklamówek zużywamy. Przy niemalże każdych zakupach owoców, warzyw czy pieczywa w sklepie pakujemy je w jednorazówki, które następnie po jednym użyciu lądują w śmieciach. Jest to bardzo niekorzystne dla środowiska naturalnego i zwierząt, ponieważ rozkładają się one wiele lat i szkodzą naszemu ekosystemowi. Dobrym i co najważniejsze łatwym rozwiązaniem może okazać się wybór tych wielorazowych, wykonanych z bawełny czy lnu. Takie woreczki możemy kupić w wielu sklepach i większych supermarketach oraz online. Z powodzeniem wykonamy je również samodzielnie w domu. Ważne, aby wybrać tkaninę przewiewną, którą łatwo można prać. Takie woreczki wielorazowe na owoce, warzywa czy pieczywo możemy używać przez wiele lat, używając dzięki temu mniej plastiku. 

Ochrona środowiska naturalnego jest bardzo ważną kwestią o jakiej nie powinniśmy zapominać. Powinniśmy zacząć od drobnych zmian, które łatwo wprowadzić w swoje życie codzienne. Dobrym pomysłem będzie zamiana woreczków i jednorazowych reklamówek na woreczki wielorazowe. Możemy pakować w nie kupowane owoce, warzywa i pieczywo. Zużyjemy wówczas mniej plastiku.