przenośna kasa fiskalna

Ulubione sklepy

przenośna kasa fiskalnaKlienci zazwyczaj mają swoje ulubione sklepy i markety, w których najchętniej robią zakupy. Okazuje się, że o wyborze sklepu decyduje w pierwszej kolejności oferta towarów. Klienci najbardziej lubią robić zakupy w tych marketach, które są dobrze zaopatrzone i w których można znaleźć szeroki wybór produktów rożnych marek i w różnych przedziałach cenowych.

Nie bez znaczenia jest również jakość obsługi. Wielu klientów rezygnuje z zakupów w sklepach, w których muszą stać przez długie minuty w kolejce do kasy, a sama obsługa kasowa nie jest sprawna. Dla wielu klientów sklepów bardzo duże znaczenie ma także fakt, że za zakupy można płacić bezgotówkowo, dzięki kartom bankomatowym oraz dzięki telefonom komórkowym czy bonom handlowym.
Właściciele sklepów starają się, aby ich markety były możliwie jak najlepiej zaopatrzone oraz aby jakość obsługi była zawsze na jak najwyższym poziomie. W wielu marketach pojawiają się samoobsługowe kasy, których zadaniem jest przyśpieszenie obsługi. Przenośne kasy fiskalne są bardzo intuicyjne a korzystanie z nich nie nastręcza żadnych problemów. W kasach samoobsługowych można płacić gotówką lub kartami płatniczymi. Klienci sami skanują kody z opakowań produktów, które są doliczane do listy zakupów.
Kasy samoobsługowe w większości marketów wyposażone są w monitory dotykowe. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które także znacznie przyśpiesza proces kasowania. W większości sklepów tradycyjne kasy są już zastępowane kasami z monitorami dotykowymi, co wpływa na przyśpieszenie obsługi oraz zwiększa komfort pracy pracowników.

Przy kasach można płacić oczywiście gotówką ale także kartami płatniczymi. Każde stanowisko kasowe jest wyposażone w czytniki kart magnetycznych, dzięki czemu można dokonywać operacji bezgotówkowych.