Ubrania dla dzieci, idealne do przedszkola

Dzieci rosną w zastraszającym tempie i przyzna to każdy rodzic, który widzi jak z dnia na dzień, z tygodnia na tydzień dziecko się rozwija, zmienia, rośnie. Przychodzi takie czas, kiedy z niemowlaka staje się przedszkolakiem i nadchodzi moment, kiedy rodzice powierzają swoje dziecko opiece innych ludzi, kiedy maluch staje się przedszkolakiem.

odzieżI tak oto wyprawka dla noworodka zmienia się w wyprawkę dla przedszkolaka, która wcale nie jest mniej kosztowna czy też mniej wymagająca. Tak oto musimy kupić dziecku wymaganą przez przedszkole listę zakupów, niezbędnych do prowadzenia zajęć, między innymi kredki, plastelinę, farby, wycinanki, kleje i inne artykuły papiernicze. Jednak wyzwaniem jest też często odzież dziecięca, szczególnie dla osób, które wcześniej  nie kupowały dziecku tego typu ubrań. Pamiętajmy, że odzież dziecięca przeznaczona do przedszkola musi przede wszystkim być wygodna i komfortowa, aby maluch mógł swobodnie uczestniczyć we wszystkich zabawach ruchowych, takich jak podskoki, tańce, zajęcia rytmiczne, fikołki i inne.
Najlepiej do przedszkola sprawdzają się takie ubrania jak legginsy i dresy, które nie ograniczają ruchów dziecka, nie uciskają w pasie, gdyż mają wszyte gumki a zarazem dają dziecku możliwość samodzielności. Dzieci przedszkolne chcą i muszą być samodzielne, na przykład podczas korzystania z toalety, jeżeli dziecko nie będzie samo potrafiło zdjąć spodni, z powodu na przykład zamka błyskawicznego lub guzików, może czuć się gorsze. Nie tylko nie będzie sobie radziło w sytuacji, w której inne dzieci same sobie radzą, ale również maluch może być nieśmiały i bać się poprosić o pomoc, a to może do prowadzić do przykrych wypadków. Jednak warto jest też zwracać uwagę na to, aby ubranie było czyste, wyprasowane i ładne, to w przedszkolu tworzą się pierwsze podziały wśród dzieci i takie drobiazgi jak niedbały ubiór malucha może zaważyć na jego pierwszych kontaktach społecznych.

Pamiętajmy, że często grupa rówieśników z przedszkola, idzie razem do szkoły i jeżeli dziecku zostanie przypięta łatka osoby niechlujnej lub gorzej się prezentującej, może to się odbić na dalszych kontaktach z dziećmi.