Trwały mebel balkonowy

 

Pierwsze promienie słońca skutecznie wyciągają nas z domu, jednak kiedy lokale gastronomiczne pozostają zamknięte, chcemy cieszyć się pogodą na własną rękę – czyli zaczynamy korzystać z balkonu. Wszystko zapowiada się wspaniale, ale nasz stolik kawowy nie przetrwał zimy i niskiej jakości drewno popękało w newralgicznych miejscach. Jak wybrać trwały stolik na balkon?

Solidny stolik na balkon

stolik kawowy na balkonW naszym klimacie piękna pogoda utrzymuje się kilka miesięcy w roku – jesień, zima i wczesna wiosna obfituje w przelotne opady deszczu, śniegu czy minusowe temperatury. W takim przypadku meble ogrodowe bardzo szybko się niszczą, a o przechowywaniu ich wewnątrz niewielkiego mieszkania nie ma mowy. Wówczas należy zainwestować w mebel, który przetrwa nienaruszony nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. Stolik kawowy na balkon powinien być solidny i odporny na działanie różnych warunków atmosferycznych – w tej roli najlepiej spisuje się połączenie stali i naturalnego kamienia. Marmur i kwarc to minerały, którym mróz, słońce i woda są niestraszne, a metalowy stelaż zapewnia stabilność i trwałość. Taki mebel kosztuje więcej pieniędzy, jednak nie musimy obawiać się o jego przechowywanie w czasie zimy, ponieważ może w tym czasie nadal przebywać na balkonie. Po chłodniejszych miesiącach wystarczy go przetrzeć wilgotną ścierką i od razu cieszyć się pierwszymi promieniami wiosennego słońca. Najlepiej zainwestować w model o ponadczasowym designie, aby dopasowywał się do wystroju wnętrza.

Zakup stolika kawowego przeznaczonego na balkon jest niezwykle ważny, ponieważ musi być przede wszystkim trwały, solidny i odporny na działanie wody, mrozu czy grzejącego słońca. W tym celu najlepiej zainwestować w mebel wykonany ze stali i naturalnego kamienia, jednak nie zapomnieć o wzornictwie pasującym do aranżacji całego mieszkania.