Toruńskie zabytkowe Stare Miasto

Toruń jest jednym z najpiękniejszych miast w Polsce i warto zatrzymać się tam na dłużej. Idealnie jest tam spędzić weekend, a także dłuższy urlop. Miasto zapewnia wiele atrakcji dla turystów, oprócz światowej klasy zabytków.

Zwiedzanie starówki toruńskiej

starówka w toruniuZwiedzanie tego wyjątkowego w skali świata miasta najlepiej rozpocząć od rynku z jego zabytkowym ratuszem i dekoracyjnymi kamienicami. Wielu turystów uważa, że starówka w toruniu jest jedną z najpiękniejszych. Wspaniale zachowany gotycki ratusz oraz gotyckie i renesansowe kamienice są jej prawdziwą ozdobą. Tu warto wstąpić do muzeum znajdującego się w ratuszu, a także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie przy pomniku Mikołaja Kopernika, słynnego astronoma. Niespieszne spacery po rynku i odchodzących od niego uliczkach przyniosą wiele niezapomnianych wrażeń. Rynek zachował średniowieczny układ, a Stare Miasto wpisane jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, ponieważ doceniono jego piękno i zachowany urbanistyczny układ. Spacerując w letni dzień warto schronić się w chłodnych murach kościoła św. Ducha czy gotyckiej katedry św. św. Janów. Warto również zakosztować odpoczynku w jednej z uroczych kawiarni i zakosztować pysznych i znanych w całej Polsce toruńskich pierników. Oprócz wielu innych atrakcji, warto skorzystać z rejsu na jednym ze statków po Wiśle i spojrzeć na miasto z innej perspektywy. Z pewnością jest to jedno z najbardziej urokliwych i malowniczych miast i należy mu poświęcić co najmniej kilka dni, żeby poznać jego niezatarte przez czas piękno.

Planując wakacyjne wyjazdy koniecznie należy uwzględnić w nich toruńskie Stare Miasto. Obfituje w zabytki, piękne widoki i z pewnością dostarczy wiele wrażeń. Warto skorzystać też z różnych atrakcji jak rejs po rzece czy muzeum.