Tlenoterapia w walce z koronawirusem

Choć z pandemią świat walczy już niemal dwa lata to z jej skutkami będziemy borykać się znacznie dłużej, nawet już po jej zakończeniu. Zakażenie koronawirusem sieje spustoszenie w organizmie człowieka, a ze skutkami zakażenia wiele osób walczy miesiącami. Warto jednak wiedzieć, że mamy możliwość skrócenia tego czasu, dzięki skorzystaniu z odpowiednich zabiegów rehabilitacyjnych.

Zabiegi tlenoterapeutyczne przywrócą siły po zakażeniu koronawirusem

tlenoterapia - rehabilitacja po covidZabiegi takie odbywają się podczas specjalnych turnusów rehabilitacyjnych lub też możemy wykupić je pojedynczo. Okazuje się, że najlepsze efekty przynosi tlenoterapia – rehabilitacja po Covid jest najskuteczniejsza, jeśli wykonamy całą serię zabiegów. W przypadku tlenoterapii jest to około dziesięciu do piętnastu zabiegów wykonywanych w odstępie tygodniowym. Warto jednak zaznaczyć, że poprawę odczujemy już po wykonaniu jednego zabiegu, a dopiero seria pozwala uzyskać trały efekt. Jeśli chodzi o zabiegi tlenoterapeutyczne to najczęściej mowa tutaj o zabiegach, które wykonywane są z komorach hiperbarycznych. Tlen w zwiększonym stężeniu stymuluje odnowę tkanek naszego organizmu, a także regenerację komórek. Dzięki temu przyspiesza się odbudowa uszkodzonych tkanek, co sprawia, że nasz organizm się odnawia. Jeśli chodzi o takie zabiegi to nie są one tak kosztowne, jak mogłoby się nam wydawać. Okazuje się, że niewielka kwota wystarczy, aby zapisać się na zabieg.

Leczenie takie odbywa się w wielu punktach w naszym kraju. Aby znaleźć ich listę warto skorzystać z naszej wyszukiwarki internetowej. Wpisanie odpowiedniego hasła pozwoli nam na znalezienie punkt najbliżej naszego miejsca zamieszkania. Kliniki wyposażone są w nowoczesne komory, dzięki którym zabieg jest naprawdę efektywny i skuteczny.