Tapety ścienne nadają charakter pomieszczeniu

Niewiele osób przywiązuje uwagę do wyglądu ścian w domu lub mieszkaniu. Oczywiście chcemy aby miały ładny kolor i były czyste, ale poza tym ściany nie stanowią głównego elementu wystroju. Dekorujemy dom pięknymi meblami, dodatkami, a na ścianie wieszamy lustra i obrazy. 

Tapeta w pokoju musi być wyrazista

ładne tapety ścienne do pokojuNowoczesne tapety stworzone są dla ludzi odważnych, którzy nie boją się zaszaleć w wystroju swojego domu czy mieszkania. Czasami szaleństwo może dotyczyć całości, a czasami wystarczy tylko jeden pokój. Tapety mają nieograniczoną ilość kolorów i wzorów oraz motywów, które można na tapecie wydrukować. Tapety imitują drewno lub kamień, a najciekawsze są te które tworzą optycznie efekt trójwymiarowości i przestrzeni. Taka tapeta praktycznie sama w sobie nadaje wnętrzu charakteru. Ładne tapety ścienne do pokoju mogą być wykonane w taki sposób, że będą cieszyć oko, każdego kto nas odwiedzi. Oprócz tego istnieją tapety wykonane z miękkiego w dotyku materiału lub takie które są miękkie mimo, że wyglądem imitują twardy beton. Do takich tapet najlepiej dobrać stonowane meble i resztę dodatków w pomieszczeniu. Na przykład kiedy tapeta ma wyrazisty, mocny kolor i dodatkowo efekt trójwymiaru najlepiej dobrać do niej jasne białe meble, które nie będą wyglądać groteskowo. Do tego kanapa i fotele nie powinny mieć już na sobie żadnych wzorów tak aby nie gryzły się z motywem ścian.

Chociaż modne jest łączenie ze sobą wielu wzorów i struktur to nie należy z tym przesadzać. Wnętrze urządzone ze smakiem jest przyjemniejsze do zamieszkania. Coraz modniejsze wśród architektów do wystroju wnętrz staje się jednak myśl, że to tapeta może stanowić główną ozdobę pomieszczenia i przyciągać wzrok, a całe umeblowanie jest tylko jej dopełnieniem i tłem.