szkoły dla dorosłych

Szkoły dla dorosłych i rachunkowość

Rachunkowość wydawała mi się dziedziną którą nauczyć się można jedynie na studiach. W końcu to bardzo odpowiedzialne zajęcie. Jednak im bliżej było mi do podjęcia decyzji o studiowaniu tym bardziej zastanawiałam się, czy szkoły policealne nie byłyby lepszym rozwiązaniem.

Nie zawsze studia – policealne szkoły dla dorosłych

szkoły dla dorosłychW kocu tam też można się nauczyć rachunkowości. Nie ma się wtedy tytułu magistra, ale mi to nie przeszkadzało. Żeby zostać głównym księgowym to i tak trzeba zdawać egzaminy zawodowe, a czy ktoś je zda po maturze, bo sam się do nich przygotowywał, czy też zda je po studiach to nie ma znaczenia. Kursy zawodowe mogą być pomocne, ale jednak nie do końca załatwiają sprawę. Uznałam zatem, że szkoły dla dorosłych Bydgoszcz będą dla mnie najlepsze. Kiedy zatem przyszedł czas wyborów to szkoły policealne wydały mi się najbardziej rozsądnym rozwiązaniem. Tam się nauczyłam wielu rzeczy, choć sama też musiałam pracować w domu i czytać książki. To mnie jednak nie zrażało, bo wiedziałam, ze to coś czym mogę się zajmować w przyszłości. Z perspektywy czasu uważam, ze to była najrozsądniejsza decyzja. Dzięki temu, ze wybrałam szkoły policealne w Bydgoszczy, mogłam szybciej zacząć pracę. To było dla nie bardzo ważne, ponieważ musiałam szybko zacząć się sama utrzymywać.

W szkole i tak się wszystkiego nauczyłam i nie musiałam się o nic martwić.Myślę, że więcej osób powinno się zastanowić nad wyborem takiej drogi edukacji, niż z marszu wybierać się bez zastanowienia nam studia, jeśli nie zawsze są potrzebne. Warto to przemyśleć.