Szafa na broń myśliwską

Osób, które mają pozwolenie na broń w Polsce, jest niewiele – są to w większości myśliwi, policjanci i osoby, które otrzymały takie pozwolenie w celu obrony własnej. Nie mniej jednak broń potrzebuje specjalnego przechowywania – tak by nie trafiła w niepowołane ręce. Do przechowywania broni posłużyć musi specjalna szafa na broń.

Rodzaje szaf na broń różnego kalibru

szafy na broń s1W większości przypadków w Polskich domach najczęściej przechowywana jest broń długa. Służy ona myśliwym do polowania na zwierzęta. Oprócz myśliwych w Polsce pozwolenie na broń mogą dostać osoby, które przejdą specjalne szkolenia z zakresu używania broni oraz psychotesty – wtedy otrzymują broń na użytek własny, którą mogą użyć tylko w sytuacjach bezpośredniego narażenia życia i w przypadku obrony koniecznej. Niezależnie jednak od tego, czemu i komu służyć ma broń, musi ona być odpowiednio przechowywana. Przede wszystkim przechowywana broń nie może być nabita – wszelką amunicję trzeba magazynować osobno. Do przechowywania broni służą specjalne szafy pancerne. Najczęściej przybierają one formę prostokątnych słupków – tak jak szafy na broń s1, na broń myśliwską, długą. Co ważne, trzeba zawsze mieć na uwadze to, że szafa powinna być zamknięta na klucz, a dostęp do klucza powinna mieć tylko osoba, na którą zarejestrowana jest broń. Dodatkowo taka szafa zawiera specjalne przegródki, w których można umieszczać amunicję czy środki i narzędzia do czyszczenia lufy. Taką szafę można dostać w sklepach myśliwskich stacjonarnych i internetowych bądź w sklepach oferujących specjalne szafki i szafy pancerne.

Szafa na broń to konieczny element wyposażenia osób, które mają pozwolenie na broń. Umożliwiają przechowywanie broni i utrzymanie ograniczonego dostępu. Szafy są zbudowane z metalu, zamykane są na klucz i mają wiele przegródek, w których można trzymać artykuły związane z bronią, takie jak na przykład naboje.