Świecące elementy na ubraniach

Wydawałoby się, iż elementy, które świecą na ubraniach są infantylne i niezbyt ciekawe. Mimo to warto pomyśleć o tym z innej strony, a przede wszystkim ze strony osoby będącej pieszym albo rowerzystą poruszającym się po jezdni niezależnie od pory dnia. Elementy odblaskowe mogą okazać się idealną ochroną przed wypadkiem.

Ochrona odblaskowa przed wypadkiem

odblaski na ubraniaNiejednokrotnie słyszymy o poważnych wypadkach w różnych godzinach dnia. Jednak najczęściej tych wieczornych, kiedy to mówią, że auto osobowe potrąciło osobę pieszą albo rowerzystę. Najczęściej dzieje się to, ponieważ nie widać tej osoby. Kiedy jest ciemno, a dodatkowo nosimy czarne ubrania stajemy się niezbyt widoczni. Zadbajmy więc o swoje bezpieczeństwo i innych osób na drodze Zacznijmy ubierać odblaski na ubrania, kamizelki odblaskowe oraz zastanówmy się nad jaśniejszym odzieniem do przemieszczania się w godzinach wieczornych. Jako rowerzyści pomyślmy również o tym, aby światła przyczepione do roweru były zawsze sprawne. Zapewnimy tym sobie dużo większy stopień bezpieczeństwa. Kierowca będzie lepiej nas widział, a my spokojnie dotrzemy do celu jaki sobie wybraliśmy. Mimo to jako kierowca auta lub innego pojazdu kołowego z wyłączeniem roweru dbajmy o to, aby nie oślepiać innych uczestników ruchu drogowego światłami długimi. Możemy wtedy na krótką chwilę kogoś oślepić, a ta krótka chwila może doprowadzić do poważnego w skutkach wypadku. Dlatego każdy z nas powinien świadomie być uczestnikiem ruchu.

Bezpieczeństwo ruchu drogowego zaczyna się w momencie, gdy jesteśmy świadomi niektórych możliwości jakie mogą na spotkać na drodze. Dotyczy to również naszego przygotowania do przemieszczania się po drodze. Najlepszym rozwiązaniem dla pieszych i rowerzystów będą wszelkiego rodzaju odblaski.