ślub w ogrodzie

ŚLUB W PLENERZE- zmiany które nastąpiły od roku 2015

Nie jest istotne czy zorganizujemy ślub cywilny, czy konkordatowy w plenerze, każda z tych opcji wymaga od nas poświęcenia i załatwiania wielu formalności. Jeśli chodzi jednak o pierwsze rozwiązanie uzyskanie odpowiedniej zgody na tego typu ceremonie będzie nieporównywalnie łatwiejsze. Kwestię tego typu ślubu regulowane są poprzez ,, Prawo o aktach stanu cywilnego”.
ślub w ogrodzieNa początku tego roku weszła w życie zmiana w prawie , która reguluje kwestie związane z zawieraniem w plenerze ślubu cywilnego. Poprzez nowelizację ustawy z dnia 29 września 1986roku zawieranie ślubów cywilnych w plenerach jest dużo prostsze. Rozszerzyły się możliwości dla Par Młodych.
Obowiązkowe jest zapewnienie w miejscu ceremonii bezpieczeństwo uczestników, a charakter ceremonii nie może zakłócać powagi oraz dostojności wydarzenia.
Aby takie bezpieczeństwo zapewnić i ograniczyć wszelkie czynniki niesprzyjające warto pomyśleć aby zapewnić wynajem namiotów, pod którymi weselnicy mogliby się skryć kiedy pogoda będzie niesprzyjająca (burza). Długo istniejące firmy, które się tym profesjonalnie zajmują będą potrafiły nam odpowiednio doradzić w tym temacie. Niejedna wypożyczalnia namiotów znajduje się na polskim rynku, ponieważ na dzień dzisiejszy ślub w plenerze stały się modne.
Jak wynika więc z powyższego tekstu organizowanie wesela w ekstremalnych warunkach: skok na spadochronie, nurkowanie, w balonie nie wchodzi w rachubę, ponieważ nie gwarantuje nam bezpieczeństwa, nikt nie chciałby przecież ryzykować tym, iż dzień tak szczególny jak ślub skończy się nieszczęściem.