Sejfy do przechowywania nietypowej broni

Głównym problemem nowoczesnej broni jest jej niestandardowa konstrukcja, o czym przekonaliśmy się niedawno po zmianie wyposażenia jednostki. Nowe karabiny nie mieszczą się bowiem w standardowych szafach, służących do przechowywania broni, mimo iż pozornie posiadają niemal identyczne wymiary, jak poprzednio używana przez nas broń.

Sejf do składowania broni niestandardowej

szafa na broń - klasa s1Największym problemem okazały się karabiny w układzie bullpup, z magazynkami umieszczonymi za chwytem pistoletowym. Taka broń nie pasuje w żaden sposób do standardowych uchwytów, jakie służą do mocowania broni w standardowym sejfie. By przechowywać taką broń w bezpieczny sposób potrzebna nam była nowa szafa na broń – klasa S1 jest jedyną kategorią szaf które spełniają wszystkie nasze wymagania, więc wybór był stosunkowo łatwy, choć większość szaf była nadal utrzymana w dość standardowej konstrukcji. Wyjątkiem okazały się szafy z mocowaniami regulowanymi, dość niespotykane i często pomijane przez większość firm bezpieczeństwa i prywatnych użytkowników. Zamiast standardowych haków i zaczepów mają one bowiem mocowania które mogą być dostosowane do wymiarów dowolnej broni, w tym i naszych nowych karabinów o niekonwencjonalnej konstrukcji. W pozostałych aspektach są niemal identyczne jak bardziej standardowe szafy, posiadając równie wysoką trwałość i odporność na czynniki zewnętrzne.

Szafy do broni niekonwencjonalnej są jednak zauważalnie większe, podobnie jak ich przestrzeń wewnętrzna. Nie ma więc ograniczeń co do wymiarów broni, jaka może być w nich składowana, gdyż mieszczą niemal każdy współcześnie używany karabin i broń precyzyjną. Duża przestrzeń wewnętrzna oznacza również powiększenie ładowności przegród na wyposażenie, w których składowane są akcesoria i amunicja do broni.