Samodzielne czyszczenie czakr

We wschodnich religiach i kierunkach filozoficznych, bardzo dużą uwagę poświęca się wewnętrznej energii człowieka. Według tamtejszych wierzeń, każdy człowiek posiada określone punkty energetyczne w ciele, które odpowiadają za zdrowie, dobre samopoczucie, witalność, a nawet cechy osobowości. Dlatego  poważnie traktuje się tam medytację, samouzdrawianie i jogę.

Jak odblokować czakry?

oczyszczanie czakrCzym są czakry? Według niektórych wierzeń, są to punkty energetyczne wewnątrz organizmu, które regulują nie tylko procesy życiowe, ale także odpowiadają za charakter i temperament człowieka. Zablokowanie choćby jednej z nich, skutkować może pojawieniem się różnego typu niedomagań, chorób, pogorszeniem codziennego funkcjonowania i obniżeniem nastroju. Dbałość o to, by praca czakr nie była zaburzona, zapewnia sprawne funkcjonowanie i wolność od schorzeń. Dlatego zgodnie z różnymi nurtami ezoterycznymi, bardzo ważne jest regularne oczyszczanie czakr. Praktykują je chociażby jogini. Można wykonać je samodzielnie w domu lub skorzystać z pomocy znachora. Na czym polega oczyszczanie czakr? Najpierw za pomocą wahadełka, należy zlokalizować blokady w przepływie energii. Porusza się ono w momencie, gdy sprawdza obszar w ciele, który nie funkcjonuje prawidłowo. Następnie na wysokości zablokowanej czakry, za pomocą dłoni wykonuje się ruchy poziome lub owalne. Odczuwanie ciepła, mrowienia lub ucisku to znak, że proces samouzdrawiania przebiega prawidłowo.

Leczenie za pomocą energii, może wielu osobom wydawać się czymś niezrozumiałym. Jednak w kulturze wschodu jest codziennością. Wspomniane oczyszczanie czakr jest powszechną umiejętnością i zapewnia zdrowie oraz witalność. To pierwsza czynność, jaką podejmuje się w przypadku pojawienia się dolegliwości, gdyż według wierzeń, to właśnie swobodny przepływ energii odpowiada za zdrowie.