pies

Rozwój psa w pierwszym roku życia.

Podobnie jak w życiu człowieka pierwszy rok życia psa jest niezmiernie ważny. W ciągu tego okresu dowiemy się czy nasz pupil nie ma ukrytych wad genetycznych możemy kształtować jego charakter.

Niezwykle istotne w rozwoju szczeniąt jest ich szkolenie

piesDzięki dogłębnemu poznaniu natury psa możemy zbudować z nim dobrą relacje. Pierwsze dwa tygodnie życia psa jest typowe dla każdego gatunku. Ślepe jeszcze zwierze poznaje świat dzięki dotykowi i węchowi. Podczas tego okresu uczy się podstaw funkcjonowania, dokąd sięga bezpieczna strefa początki mają też pierwsze zabawy. Jednak taki maluch większość czasu musi poświęcić na jedzenie i picie, nie w głowie mu jeszcze dogłębne poznawanie świata. Od 3 do 7 tygodnia życia zachodzi proces socjalizacji. W tym okresie szkolenie szczeniąt Warszawa przeprowadza ich matka. Uczy ich podstawowych zachowań, zachęca do zabawy w psie przedszkole w którym poznają granice wobec innych psów. W tym okresie również szczenięta poznają dotyk człowieka. Pod koniec tego etapu matka zaczyna stopniowo odstawiać szczenięta od mleka. Zaczyna je również dyscyplinować. Szczenięta zaczynają rozumieć, że nie będą dłużej karmione mlekiem, szkolenie psów przez matkę właśnie się zakończyło. Kolejnym etapem jest socjalizacja z człowiekiem trwa on od 7 do 12 tygodnia życia. Podczas tego okresu szczeniak nie boi się podejmować ryzyka dzięki czemu łatwiej zaprzyjaźnia się człowiekiem. Ważne by w tym okresie nie wystraszyć czymś za bardzo pieska. Obawy nabyte w tym okresie ciężko będzie zmienić. W tym okresie możemy również określić charakter psa. Ponieważ nie ma on jeszcze zbyt wiele cech nabytych zauważyć można tylko te dziedziczne. Kolejne tygodnie życia to czas kiedy szczeniak adaptuje się do życia w nowym miejscu wśród ludzi. W tym czasie można rozpocząć szkolenie szczeniaka. W tym okresie należy kształtować postawy psa i przyzwyczajać go do codzienności.

Jest to dobry czas aby odwiedził go psi fryzjer warszawa to nie jedyne miejsce gdzie o modę psa trzeba dbać. Pamiętajmy by psa wychować.