Rozety drewniane – warto wykonać?

Rozety najczęściej kojarzone są z witrażami – szklanymi ozdobami montowanymi zazwyczaj w kościołach. Są to jednak również drewniane zdobienia, które potrafią skutecznie urozmaicić wnętrze i nadać mu niepowtarzalnego charakteru. Rozety z drewna mogą być umieszczane między innymi na podłogach, choć spotyka się je również na ścianach i sufitach.

Gdzie wykonuje się rozety drewniane?

owalne drewniane rozetyPrzeglądając zdjęcia dawnych lub nawet współczesnych pałaców bardzo często można zauważyć interesujące wzory na drewnianych podłogach, przypominające rośliny. Są to właśnie rozety drewniane, które obecnie cieszą się popularnością wśród właścicieli budynków o dużej przestrzeni. Rozety mogą zostać wykonane w różnych kształtach, w tym kwadratowe, prostokątne, w kształcie rombu lub innych. Sporym zainteresowaniem cieszą się owalne drewniane rozety – pięknie zdobią hol główny, recepcję, duży salon, bibliotekę czy jadalnię. Wykonanie takiej rozety momentalnie podnosi prestiż całego wnętrza. Często takie dekoracje pragną wykonać właściciele restauracji lub sal weselnych – klimatycznie oświetlone rozety prezentują się wyjątkowo. Producenci tego typu ozdób mają możliwość ich wykonania na niemalże każdej podłodze, w tym chociażby w dębie, jesionie, orzechu czy bardziej egzotycznych gatunkach drewna. Bezproblemowo rozety drewniane mogą zdobić także parkiety i nie zniszczą się, nawet pomimo częstego stąpania po podłożu.

Każdy sposób na udekorowanie wnętrza swojego domu, lokalu lub siedziby firmy jest godny zainteresowania. Rozety z drewna wykonywane zazwyczaj w dużych pomieszczeniach, mogą również zdobić mniejsze pokoje. Ich wielkość, kształt i kolor dobierany jest indywidualnie pod potrzeby właściciela. Takie ozdoby z pewnością przykują uwagę każdego odwiedzającego.