antyki

Renowacja mebli – antyki

Meble w garaży czy na strychu dziadków to też antyki, co trzeba zrobić, aby na nich zarobić?

Renowacja mebli i różnego rodzaju antyków cieszy się wielką popularnością. W Polsce ta dziedzina dopiero rozkwita. Wiele osób nawet nie wie, ze przechowywane w garażach, piwnicach i na strychach meble mają jakąś wartości, mogą być naprawdę cennymi antykami. Trzeba je oczywiście odpowiednio przygotować, jeśli były przechowywane w złych warunkach, jest to konieczne, aby antyki się dobrze prezentowały.

antykiTutaj więc, jeśli jeszcze nie są w najgorszym stanie, to trzeba je odgrzybić, odrobaczyć, niekiedy części niektóre usunąć i zastąpić nowymi, jeśli nie da się za bardzo tego już zrobić, poddać renowacji. Wtedy takie antyki mogą służyć jeszcze przez długie lat, mogą zostać też na przykład sprzedane. Część osób specjalizuje się w kupowaniu takich mebli – antyków do renowacji.
Odnawianie mebli to bardzo popularne zajęcie. Dzięki temu można faktycznie tutaj jakość odpowiednio do tego podejść i wybrać taki sposób odnawiania, by te efekty były zachwycające. Wiele cennych mebli niestety poszło z dymem. W okresie biedy, wojny, palono nimi w piecach. Tutaj więc faktycznie w warunkach polskich niekoniecznie mamy aż taki duży wybór tego typu mebli rodzimego pochodzenia.
Więcej antyków przyjeżdża z Niemiec. Tak likwidowane są stare majątki, po rodzicach, dziadkach, niegdyś, w bogatych przecież zawsze w porównaniu z Polską Niemczech, które solidne, drewniane, cenne meble to była rzecz powszechna. Dlatego tam nie mają one aż takiej wartości, natomiast przywożone do Polski ciesz się dużym zainteresowaniem. Są osoby, które zajmują się, renowacją, odnową tego typu mebli. Potem je dalej odsprzedają lub też sami urządzają swoje mieszkania tego typu meblami. Często są one na tyle duże, nieustawne – że faktycznie tutaj konieczna jest ta pasja i zaangażowanie, uwielbienie dla tego typu stylowych mebli.

Generalnie lepiej się one prezentują we wnętrzach dużych, przestronnych, luksusowych, w tradycyjnym stylu. Niemcy za to teraz wolą styl nowoczesny, minimalistyczny, dlatego nie chcą oni już tych wielkich, ciężkich mebli rodzinnych mieć w swoich domach. Jeśli są cenne, to po prostu je sprzedają, by inni mogli z nich korzystać.