Rasowe kocięta brytyjskie

Da wielu osób koty są członkami rodziny i traktowane są jak maskotki domowników. Mogą to być zwykłe dachowce, które można znaleźć na ulicy lub też rasowe koty, które można kupić jedynie u hodowcy. Jednak bez względu na rasę, wszystkie wymagają takiej samej opieki.

Jak wygląda kot brytyjski?

kocięta brytyjskieNa świecie opisanych jest kilkadziesiąt ras kotów, które są udomowione. W zależności od rasy, jest uwarunkowany ich wygląd, charakter czy nawet ich predyspozycje do określonych chorób. Jedną z ciekawszych i bardzo łagodnych ras są kocięta brytyjskie, które wyróżniają się pięknym, gęstym futrem oraz krępą budową. Są to koty, które są polecane rodzinom z dziećmi, gdyż zwierzęta te są wyjątkowo łagodne i wyrozumiałe. Mają w sobie sporo cierpliwości i są bardzo towarzyskie, dlatego też idealnie się sprawdzą w domu, gdzie są małe dzieci. Koty brytyjskie mają masywną, krępą budowę, krótkie łapki, puszyste ogony i lekko spłaszczone główki. Ich uszy są małe i dość szeroko osadzone, a pyszczki delikatnie cofnięte. Co do umaszczenia, to mogą one być szare, białe, kremowe lub mieszane. Ich duże oczy mogą mieć kolor piwny, zielone lub niebieski. Najbardziej pożądane są koty niebieskookie o szarym futerku, gdy najrzadziej można je spotkać. Cena takiego okazu sięga nawet kilkunastu tysięcy złotych. Jak każdy rasowy kot, także ta rasa jest narażona na określone choroby wynikające z ich genetyki. Są to koty dość ciche i spokojne, ale lubiące mieć bliski kontakt z domownikami. Zaliczane są do największych kotów krótkowłosych.

Pielęgnacja kota brytyjskiego jest bardzo podobna jak każdej innej rasy, czyli wymaga systematycznego czesania futra, obcinania paznokci czy przemywania oczu. Oczywiście standardem są regularne wizyty u weterynarza i obowiązkowe szczepienia.

Więcej znajdziesz na https://marvil.com.pl