Przyjemne w dotyku pieluszki

W opiece i pielęgnacji noworodka oraz niemowlaka niemowlaka na pewno niezbędne są pieluszki, które mogą mieć kilka forom. Przede wszystkim są dostępne w sprzedaży pieluszki jednorazowe do przewijania i wielorazowe do wielu zastosowań.

Jak wykorzystać kolorowe pieluszki?

najlepsze kolorowe pieluchyChyba każda mama na liście wyprawkowej dla swojego malucha uwzględnia zakup pieluszek, ponieważ są niezbędne. Do przewijania zdecydowana większość mam wybiera jednorazowe, które można kupić w każdej drogerii, a do zadań specjalnych są najlepsze kolorowe pieluchy tetrowe, flanelowe czy nawet bambusowe. Tetrowe są najpopularniejsze, ponieważ są bardzo tanie i mają dość luźny splot, przez co po wypraniu w kilka chwil wysychają. Dostępne są w klasycznej wersji białej lub w przeróżne wzory. Pieluchy tetrowe najlepiej się sprawdzają do wycierania buzi i rączek dziecku po jedzeniu albo w sytuacjach awaryjnych, kiedy jesteśmy na spacerze z maluchem. Znacznie grubsze i też sztywniejsze są pieluchy flanelowe, które także zrobione są z bawełny, ale o grubszym splocie. Idealnie się sprawdzą jako prześcieradło na przewijaku, miękkie podłoże w wózku głębokim czy nawet jako chłonny ręcznik kąpielowy. W sklepach z odzieżą dla niemowląt znajdziemy je w wielu kolorach i fasonach, ale w jednym uniwersalnym rozmiarze siedemdziesiąt na osiemdziesiąt centymetrów. Najdroższym modelem są pieluszki bambusowe, które są najbardziej chłonne, miękkie i dodatkowo posiadają właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybicze i mają naturalne filtry przeciwsłoneczne.

Ceny pieluch są dość mocno zróżnicowane i zależą od rodzaju i producenta. Najtańsze są tetrowe, za które maksymalnie zapłacimy dwa złote. Za flanelowe trzeba dać około trzy – cztery złote, a za bambusowe przyjdzie nam zapłacić nawet pięćdziesiąt złotych.