Proces powstawania poklatkowego filmu

Czasami jesteśmy zainteresowani jakimiś wątkami nie tylko po to, aby coś wykonywać. W innym przypadku chcemy poznać metodykę wykonywania danej rzeczy. Jak się okazuje filmy poklatkowe są bardzo popularne, ponieważ możemy z ich pomocą ukazać piękno rozwoju zwierząt, miasta czy innych interesujących wątków.

Fascynujące filmy poklatkowe

najlepszy film timelapseGdy jesteśmy zainteresowani powstawaniem filmów dokumentalnych powinniśmy wiedzieć, iż ich tworzenie nie jest aż tak trudne. Niekiedy wystarczy poświęcić nieco więcej czasu, aby stworzyć najlepszy film timelapse. Przede wszystkim musimy mieć pomysł na wątek, który chcemy przedstawić. Następnie wybieramy miejsce, w którym będziemy nagrywać oraz czas. Kiedy mamy to gotowe powinniśmy przygotować zapasowe baterie, jak również karty pamięci. Dobry pomysłem jest sprawdzenie jak długo bateria oraz karta pamięci wytrzymują. Gdy ustawiamy nasza kamerę zróbmy to manualnie, ponieważ automatyczne opcje bardzo często potrafią w nieodpowiednim momencie przyciemnić bądź przejaskrawić film. Nagranie też kontrolujmy co jakiś czas, aby nie okazało się, iż nie nagraliśmy niczego bądź materiał był złej jakości. Mając nasz fragment wystarczy już tylko zgrać go na nasz sprzęt oraz wstawić do programu do obróbki. Dodajmy kilka ciekawych efektów i wytnijmy zbędne kadry. Nie zapominajmy też o ścieżce dźwiękowej mającej na celu dodanie klimatu naszej kompozycji w ostatecznym efekcie.

Tworzenie filmów poklatkowych to praca czasochłonna, jednak bardzo interesująca. Najważniejsze w niej są pomysły, nasz sprzęt do nagrywania oraz program do edycji. Dzięki temu możemy bardzo prostą produkcję bez dialogów stworzyć własnoręcznie. Warto też zaznaczyć, iż dźwięk podkładany pod filmik może być wybrany z darmowej bazy utworów muzycznych.