rehabilitacja

Powrót do sprawności – rehabilitacja

Zdrowie i sprawność fizyczna jest bardzo istotna. Niestety w naszym życiu często bywa tak, że ulegamy mniej lub bardziej poważnym wypadkom, czy zaczynają nam doskwierać choroby, które w konsekwencjach doprowadzają do pogorszenia jakości życia.

Wypadki komunikacyjne i inne, choroby reumatologiczne, neurologiczne, urazy ortopedyczne to tylko jedne z wielu zdarzeń, jakie mogą spowodować, że nasze czynności, które wykonywaliśmy przedtem bez trudu i bólu, zamieniają się w problem.
W takich sytuacjach pomocna jest rehabilitacja.
Dzisiejsza rehabilitacja stawia na pierwszym miejscu dobro pacjenta. Właśnie dzięki dobrze dobranym działaniom fizjoterapeutycznym, pacjent z schorzeniami i dysfunkcjami, może pokonywać bariery, zdrowieć i nabierać siły.
Fizjoterapia to bardzo istotna gałąź medycyny, a i istotne by rehabilitant był na prawdę fachowcem w swoim zawodzie, ponieważ praca z chorymi ludźmi jest bardzo odpowiedzialna.
Fizjoterapia to szereg działań fizykalnych, takich jak leczenie prądem, wodą, masaże, oraz kinezyterapia czyli leczenie ruchem.
Dzięki dobrze dobranemu programowi rehabilitacyjnemu, chorzy mają szanse na nowo uczyć się chodzić, likwidować skutki po złamaniach, łagodzić choroby przewlekłe, walczyć z niedogodnościami i zwiększać siłę, koordynację i równowagę.

Istnieje wiele ośrodków rehabilitacyjnych – przychodnie, oddziały, sanatoria, gdzie niepełnosprawni mają szansę na poprawę jakości życia. Małe i duże miasta mogą pochwalić się dobrymi ośrodkami, nie tylko prywatne ale z podpisaną umową z NFZ. Kraków, Warszawa, Katowice to miasta w których fizjoterapia jest mocno rozwinięta, ale i w tych mniejszych miastach jest bardzo dużo fachowych instytucji.