Poszukiwania odpowiedniej walizki na podróż

 

Wreszcie nadeszło lato i sezon urlopowy. Po całym roku ciężkiej pracy wreszcie mogłem sobie pozwolić na odrobinę luksusu na wakacjach. Ponieważ do tej pory nigdy nie podróżowałem tak daleko nie miałem w domu odpowiedniej walizki. Zależało mi na tym, aby walizka była pojemna, tak żebym zmieścił się w jednym bagażu. Wybrałem się więc do sklepu z walizkami.

Sprzedawczyni poleciła mi walizkę kabinową

walizki kabinowe 55x40x20W sklepie był bardzo duży wybór. Jako, że nawet nie wiedziałem na co zwrócić uwagę, postanowiłem zdać się na radę eksperta. Powiedziałem sprzedawczyni, że potrzebuję pojemnej, ale praktycznej walizki na tygodniową podróż. Sprzedawczyni pokazała mi walizki kabinowe 55x40x20. Powiedziała, że najczęściej na takie modele decydują się osoby, które wyjeżdżają na krótko, ale zależy im na pojemności i praktyczności walizki. Zapewniła mnie, że ta walizka jest bardzo trwała i przetrwa ze mną na pewno nie jedną podróż. Miała ona również możliwość regulacji. Gdyby w środku nie starczyło mi miejsca, mogłem rozsunąć specjalny suwak, który dodaje walizce kilka centymetrów głębokości. Do jej zalet dorzuciła też obrotowe kółka i regulowaną wysokość rączki. Zacząłem przyglądać się walizce bliżej. Rzeczywiście wydawała się praktyczna i dość duża jak na tygodniowy urlop. Na pewno dam radę się w nią zapakować. Wydawała się dla mnie odpowiednia. Zaryzykowałem i kupiłem.

Ta walizka okazała się strzałem w dziesiątkę. Zapakowałem się w nią bez problemu. Okazała się bardzo pojemna. Musiałem nawet skorzystać z pasów zabezpieczających rzeczy przed przesuwaniem się. Jednocześnie walizka była mała i lekka. Nawet kiedy była zapakowana nie miałem problemów, żeby ją podnieść. Ta cecha przydała się na lotnisku wielokrotnie. Jestem bardzo zadowolony z mojego zakupu.