Porady prawne online

Polska mistrzyni oskarża

Blogosfera jest pełna stron sportowców, którzy chętnie dzielą się w sieci swoimi spostrzeżeniami. Jest to z pewnością znak naszych czasów. Teraz fani mogą cały czas być w kontakcie z ulubionymi zawodnikami, śledzić na bieżąco ich przygotowania do zawodów, a także podejrzeć nieco życie prywatne.

Skąd te oskarżenia?

Porady prawne onlineOczywiście to, co zostanie wrzucone do Internetu, zależy od samych sportowców. Niektórzy zdecydowanie unikają mocno prywatnych wpisów i zdjęć, inni chętnie opowiadają na blogach i portalach społecznościowych o szczegółach dnia codziennego. Dzięki łatwemu dostępowi do wielu osób naraz, własny blog może posłużyć także do wyrażenia sprzeciwu wobec jakiejś sytuacji, albo zwróceniu uwagi na problemy. Właśnie taki wpis popełniła ostatnio na swojej stronie nasza mistrzyni świata w pchnięciu kulą. Zawodniczka uczestniczyła w ubiegłym tygodniu w zgrupowaniu polskiej kadry lekkoatletów. Sportowcy zostali zakwaterowani w ośrodku szkoleniowym, który połączony jest z kliniką medycyny sportu. Kulomiotka zamieściła emocjonalny wpis, gdzie wprost skrytykowała opiekę medyczną i warunki mieszkaniowe, w których przebywali zawodnicy, a także zachowanie lekarzy obsługujących lekkoatletów. Sportsmenka zauważa, że dla pracowników ośrodka zupełnie nieważne jest prawo medyczne, które zabrania udzielania mediom informacji o stanie zdrowia zawodników. Mało tego, pobyt miał być całkowicie finansowany z budżetu Polskiego Komitetu Olimpijskiego, jednak nie wszystkie usługi były dla sportowców bezpłatne. Kulomiotka pisze, że choć opieka prawna kadry pozostawia wiele do życzenia, to na szczęście są jeszcze porady prawne online, dzięki którym uzyskała szczegółowe informacje, jak powinna postępować z żądaniami dyrekcji hotelu.

Choć ściąganie należności za dodatkowe zabiegi jest zgodne z regulaminem ośrodka, to najprawdopodobniej uda się potem odzyskać pieniądze od PKOl-u. Wystarczy przedstawić rachunki za płatne usługi medyczne, ale, jak podkreśla mistrzyni, nie jest to dla polskich lekkoatletów sytuacja komfortowa.

Czytaj więcej na: gpgoldwin.pl