Polecane opaski sportowe

 

Na początku roku powziąłem mocne postanowienie, żeby zacząć się więcej ruszać. Czułem się zastany i mało sprawny, a kolega zaprosił mnie na trening piłki nożnej, ponieważ brakowało im ludzi i dzięki temu udało mi się dostać zaproszenie. Muszę przyznać, że nie było aż tak źle, chociaż odstawałem od reszty kondycyjnie. Chłopaki polecili mi opaski sportowe firmy Xiaomi, żebym zaczął nabierać kondycji z głową.

Zalety opaski Mi Band 3

xiaomi opaska sportowa mi band 3Pomysł wziął się stąd, że co trzeci zawodnik na boisku biegał właśnie z takim zegarkiem, który mierzył przede wszystkim puls i liczbę kroków, a do tego był naprawdę niedrogi. Zachęcony poszedłem następnego dnia do sklepu sportowego i z produktów polecanej firmy xiaomi opaska sportowa mi band 5 wydała mi się najlepszym wyborem. W tym modelu producent zastosował lepszej jakości wyświetlacz, co miało dla mnie spore znaczenie, ponieważ nie był on zbyt duży. W odróżnieniu od innych podobnych opasek, w tej był też ekran dotykowy co uznałem ze standard w dzisiejszych czasach i nie chciałem kupować innego modelu, który wydałby mi się od razu przestarzały. Ważna była też dla mnie wytrzymała bateria, ponieważ bałem się, że tak jak w przypadku znanych mi smartwatchy będę musiał ładować ją co wieczór albo co 2 dni. W przypadku wybranej przeze mnie opaski ten problem mnie nie dotyczył, ponieważ bateria wytrzymywała znacznie dłużej.

Od momentu zakupu opaski Mi Band właściwie jej nie zdejmuje. Nawet wchodząc pod prysznic nie muszę się o nią obawiać, ponieważ jest w pełni wodoodporna. Bardzo cenię sobie też krokomierz, bez którego nie wyobrażam sobie już funkcjonowania. Okazało się bowiem, że do tej pory robiłem około 3.000 kroków dziennie, więc teraz staram się robić co najmniej 5.000 kroków i chociaż wiem, że to ciągle za mało to przynajmniej jestem tego świadomy i mogę ustalać sobie coraz wyższe cele.