Podnośniki do tuningu pojazdów

Tuning wewnętrzny samochodów wymaga nieograniczonego dostępu do podwozia i mechanizmów w nim się znajdujących. Początkowo nie mieliśmy żadnych co bardziej profesjonalnych urządzeń warsztatowych, więc prace wykonywaliśmy dość chałupniczo, choć zawsze udawało nam się przeprowadzić wszystkie zadania skutecznie do końca bez problemów.

Nowoczesny podnośnik do pojazdów osobowych

podnośnik do samochodu osobowegoPo rozbudowie firmy i przeniesieniu warsztatu do znacznie większego obiektu, pierwszą decyzją jaką podjęliśmy było wyposażenie się w samochodowe podnośniki, bez których praca nieraz okazywała się szalenie trudna. Elektryczny podnośnik do samochodu osobowego to obecnie dość standardowe wyposażenie w każdym salonie samochodowym i warsztacie naprawczym, z racji iż jest to bardzo przydatne narzędzie, do wykorzystania do wielu różnych zadań. Elektryczne podnośniki, mimo iż nie mają tak dużego udźwigu jak ich pneumatyczne odpowiedniki, i wymagają stałego zasilania by pracować, są w naszym przypadku znacznie wygodniejsze, gdyż pozwalają na bardzo dokładne ustawienie wysokości przerabianego pojazdu, a co za tym idzie, również znacznie bardziej komfortową pracę. Podnośniki wyposażone są w automatyczne wagi, które samoczynnie mierzą masę pojazdu i ostrzegają, jeśli maksymalny udźwig samochodu zostanie przekroczony.

Mają one również wiele zabezpieczeń, które chronią mechaników pracujących przy pojeździe przed wszelkiego rodzaju skutkami awarii. Na wyświetlaczu, umieszczonym na głównej kolumnie stale wyświetlany jest stan mechanizmu podnośnika, a wszystkie problemy natychmiast są wskazywane, by mogły być usunięte lub skorygowane. Wygoda pracy jest jednak w naszym przypadku najważniejsza, a ta jest bardzo wysoka odkąd załoga może dowolnie ulokować modyfikowany samochód na wybranej wysokości.