plakaty reklamowe

Plakaty reklamowe i inne gadżety

Jestem sprzedawcą grafikiem. Tak o sobie mówię, bo pracuję w sklepie, w którym można kupić sobie różne pamiątki i przybory, ale z którego korzystają też firmy, aby wykonać swoje gadżety reklamowe. Nie potrzebuję posiadać jakichś dużych zdolności w zakresie grafiki, bo projekty, które muszę wykonać nie są zbyt skomplikowane.

Plakaty reklamowe do druku

plakaty reklamoweNajczęściej chodzi tylko o to, aby dostosować już otrzymaną grafikę do odpowiednich rozmiarów i wykonać ją na danym produkcie. Wykonujemy zresztą na miejscu nie wszystkie gadżety. Kubki reklamowe na przykład odsyłamy do naszego punktu zlokalizowanego w Warszawie. Tam wykonują odpowiedni nadruk. Ja jednak muszę przygotować na przykład plakaty reklamowe do druku. Nie opracowuję od nowa żadnych elementów graficznych, ale muszę dopasować to, co otrzymam od klienta. Nie potrzeba więc do tego aż takich zdolności. Dodatkowo dorabiam sobie w domu już w bardziej ambitniejszych zajęciach. Żeby jednak zrobić odblaski reklamowe, nie muszę się bardzo wysilać. Tam wystarczy tylko sprawdzić czy klient nadesłał logo dobrej jakości. Poza tym, jeśli chodzi o kalendarze firmowe, to w sumie lubię je najbardziej, bo robimy wszystko na miejscu. Wykonujemy profesjonalny nadruk. Poza tym tak samo dzieje się w momencie, kiedy robię foldery reklamowe. Muszę je wykonać z wielką precyzją. Jest tutaj możliwość, abym to ja tworzył projekt takiego folderu, ale jest to oczywiście płatne zupełnie inaczej niż wtedy, kiedy tylko drukujemy.

Zakres moich czynności i obowiązków w pracy jest więc bardzo różny. Czasami mam mało ambitnych zajęć, a innym razem dzieje się naprawdę wiele różnorodnych rzeczy. Szkoda, że kubków nie robimy na miejscu, bo bym się w to chętnie pobawił. Podoba mi się jednak moja praca.