Piękny dom zaprojektowany przez architekta

Marzenia o własnym domu chciałem zrealizować bardzo szybko i w końcu udało się. Mogę powiedzieć, że mieszkam we własnym domu. Wszystko zaczęło się od projektu, według którego wzorowała się później ekipa budowlana. Mój dom zaprojektowany został przez architekta. Muszę przyznać, że jest piękny i funkcjonalny. A projekt uwzględniał wszystkie moje zachcianki.

Projekt gotowy czy od architekta?

pracownia architektoniczna wrocławChyba jak każdy, kto planuje budowę domu tak i ja zastanawiałem się nad tym skąd wziąć projekt. Na początek myślałem o kupnie gotowego projektu na jednym z portali internetowych. Po dłuższym zastanowieniu się doszedłem jednak do wniosku, że to nie to samo co projekt stworzony przez architekta. Tym bardziej, że pewna pracownia architektoniczna Wrocław miała na początku roku promocję na indywidualnie stworzony projekt. I tak drogą własnej dedukcji stwierdziłem, że kupienie gotowego projektu wymusza na mnie dostosowanie się do tego, co w nim będzie. A zamawiając projekt w pracowni architektonicznej to projekt jest dostosowany do moich oczekiwań. A miałem ich akurat sporo. I mogę dzisiaj powiedzieć, że to była moja najlepsza decyzja na tym etapie budowy, a właściwie jej planowania. W projekcie zawarte zostały rozwiązania, na których mi zależało. Co więcej, projekt był kompletny. Były w nim uwzględnione instalacje wodno-kanalizacyjne czy elektryczne. Tak sobie teraz myślę, że w takich gotowych projektach wiele rzeczy trzeba jeszcze zamawiać osobno.

Mieszkać we własnym domu to wspaniałe doświadczenie. Czuć, że jest się na swoim i u siebie. Zanim postawi się wymarzony dom to trzeba mieć jakiś projekt. Moim zdaniem najlepiej jest zamówić go w pracowni architektonicznej. Można mieć dzięki temu pewność, że wszystko będzie dokładnie tak jak powinno.