Piece do spalania pelletu

 

Zdecydowana większość osób mieszkających w naszym kraju ogrzewa swoje domy przy użyciu jednej z tradycyjnych metod. Najczęściej bywa tak, że do ogrzewania po prostu wykorzystujemy drewno opałowe lub ewentualnie węgiel. Ceny tego drugiego obecnie bardzo szybko rosną więc warto pomyśleć o zastąpieniu go innym materiałem opałowym.

Nowoczesne piece na pellet

automatyczny piec na pelletWęgiel jest paliwem kopalnym, które się kurczy wręcz w zastraszającym tempie. Dodatkowo bardzo mocno rośnie zapotrzebowanie na ten materiał opałowy. Na chwilę obecną zachęca się więc często do tego by w miarę możliwości sięgać po rozwiązania bardziej ekologiczne. Do takich zaliczyć możemy stosowanie pelletu drzewnego. Produkt ten powstaje w większości z odpadków drzewnych. Wióry drzewne, które są generowane w tartakach są odpowiednio przetwarzane i mieszane z różnymi dodatkami. Następnie specjalna prasa kształtuje charakterystyczne walce, które są już gotowym produktem do spalania w kotłach. Skoro już o kotłach mowa to warto zaznaczyć, że wspomniany materiał najlepiej spali się w urządzeniach dedykowanych do takich zadań. Automatyczny piec na pellet jest właśnie takim urządzeniem. Słowo „automatyczny” w tym wypadku odnosi się przede wszystkim do podajników w jakie wyposażony jest taki piec. Dzięki tymże podajnikom jesteśmy zwolnieni z obowiązku ciągłego podkładania pelletu do naszego kotła. Wszystko odbywać się będzie w pełni automatycznie.

Na dzień dzisiejszy w naszym kraju działa całe mnóstwo firm zajmujących się na co dzień sprzedażą kotłów przeznaczonych do spalania pelletu. Firmy te bardzo często oferują swoim klientom również usługę montażu takiego kotła. Dzięki temu będziemy mogli mieć stuprocentową pewność że zakupiony przez nas kocioł jest dobrze podłączony i skonfigurowany do wydajnej pracy.