Pianka jako izolacja

Na rynku budowlanym istnieje wiele rodzajów izolacji dostępnych dla klienta. Podejmując decyzję o dociepleniu istniejącego budynku lub planując budowę nowego należy wybrać rozwiązanie adekwatne do potrzeb i jednocześnie gwarantujące możliwie wysoką izolację cieplną.

Pianka natryskowa w izolacji konstrukcji

izolacja piankąIstnieje wiele metod izolacji cieplnej budynków. Najczęściej stosowanym i jednym z najtańszych materiałów jest styropian. Powszechnie używa się go w docieplaniu ścian, zewnętrznym i wewnętrznym. Pozwala na skuteczne zaizolowanie termiczne elewacji, zarówno w nowych budynkach, stawianych od podstaw, jak i starych konstrukcjach, które docieplenia nie posiadają bądź posiadają niewystarczające i zmuszające użytkownika do ponoszenia znacznych kosztów na ogrzanie domu. Styropian czy sterodur sprawdzają się jednak gorzej w izolacji powierzchni dachowych ze względu na swoją niską podatność na dopasowywanie do kształtu powierzchni, która nie jest płaska. Do tego celu często stosuje się posiadająca dobre parametry wełnę mineralną. Ma jednak ona swoje minusy, jak znaczny ciężar czy uciążliwość w montażu. Wygodnym w użyciu i skutecznym rozwiązaniem okazuje się być tutaj pianka natryskowa. Jej zastosowanie jest możliwe bezpośrednio na każdy rodzaj pokrycia dachowego. Pozwala ponadto na dokładne pokrycie wszelkich nierówności. Izolacja pianką ponadto daje możliwość łatwego zaizolowania szczelin, co jest utrudnione przy użyciu materiałów nieplastycznych.

Poziom izolacji termicznej osiągnięty z wykorzystaniem pianki natryskowej jest wysoce zadowalający. Pomimo niewielkiej grubości warstwy pokrywającej powierzchnię izolowaną pianka daje dobre zabezpieczenie przed ujemnymi temperaturami zimą i zbytnim nagrzewaniem się pomieszczeń podczas upałów.