Parasol ogrodowy w formie kwadratu

Było bardzo upalne lato w roku 2016, a my razem z mężem wynajmowaliśmy spory dom, poza miastem, w którym ówcześnie pracowaliśmy. Temperatura w cieniu osiągała prawie czterdziestu stopni Celsjusza. Było tak duszno, iż ciężko byłoby wytrzymać bez klimatyzacji, którą na szczęście mieliśmy. Nie możemy również zapominać o pięknych wieczorach – były ciepłe i długie zachęcały do przesiadywania na zewnątrz. Spotkań w ogrodzie ze naszą rodziną lub też najbliższymi przyjaciółmi i znajomymi. Nasz ogród był ogromy i bardzo zadbany.

Jaki parasol ogrodowy najlepiej wybrać dla siebie?

parasole ogrodowe kwadratoweWspomniany wyżej ogród był bardzo duży ponad dwadzieścia siedem arów, w kształcie pięknego prostokąta w malowniczej okolicy. Z racji tego, iż nasz dom był wynajęty nie mogliśmy sobie pozwolić na jakieś stałe budowle typu altanka – byłyby to dość duże koszty, które nie zostałyby nam zapewne zwrócone. Dlatego, też postanowiłam poszukać jakieś ciekawej alternatywy dla wolnostojącej altanki w internecie. Bardzo szybko znalazłam coś idealnego, były to parasole ogrodowe kwadratowe. Do tego planowałam zakup mebli ogrodowych rattanowych z ładnymi poduszkami w kolorze mojego nowego parasola. Parasole były przeróżne do wyboru. W różnych rozmiarach, jeden z producentów nawet oferował zrobienie takiego parasola na nasz własny wymiar. Generalnie królowały kolory – cała skala szarości, z antracytem na przodzie lub też beże. Można było wybrać także parasol w wzory, na przykład geometryczne lub też florystyczne. Noga i podstawa były bardzo dobrej jakości i wytrzymałe na warunki atmosferyczne.

Można było połączyć materiał na przykład poliester, który jest nie przemakalny w kolorze antracyt z nogą i podstawą zrobioną z czarnej metaloplastyki, lub też bardzo ładnie wyglądający parasol kwadratowy pokryty szczeciną z piękna szlachetną drewnianą nogą oraz podstawą.