atrakcje turystyczne

Pachnący Toruń czyli atrakcje turystyczne

Przy okazji wycieczki do Torunia z pewnością skupiamy się na znanych i pięknych zabytkach czy też miejscach związanych w jakiś sposób z nauką. Nic nie stoi na przeszkodzie, by skorzystać z atrakcji nieco bardziej rozrywkowych, ale w dalszym ciągu pouczających.

Atrakcje turystyczne Torunia podpasują każdemu

atrakcje turystyczneJedną z nich może być słynna mydlarnia, nosząca wdzięczną nazwę „”Mydło i Pachnidło””. Podczas pobytu w tym miejscu można spróbować własnoręcznie wykonać mydło, a także świecie zapachowe. Cała rodzina może się w ten sposób dobrze bawić. Takie atrakcje dla dzieci w Toruniu warto przewidzieć obok zwiedzania zabytków. Mimo, że chcemy podczas wycieczki przekazać naszym maluchom jak najwięcej wartościowej wiedzy, to produkcja mydła i świecy też jest pouczająca. Dlaczego można tak powiedzieć?Składanki mydła trzeba ze sobą połączyć w odpowiednich proporcjach. Są to miedzy innymi gliceryna oraz baza mydlana. Podobnie jest w przypadku świeczek. Osoby chętnie mogą nauczyć się sztuki i kształtowania i barwienia. Świece zapachowe powstają w głównej mierze z parafiny. A co zwiedzać w Toruniu, kiedy już nacieszymy się własnoręczną produkcją mydełek i świeczek, a także zakupimy obie pamiątki w mydlarni? Takich ciekawych miejsc jest jeszcze wiele. Jeżeli zależy nam na swobodniejszym spędzeniu czasu, można wybrać się na długi, spokojny spacer po starówce lub innych pięknych rejonach miasta. To dobry wybór szczególnie na dni, kiedy jest ładna pogoda, na przykład złota polska jesień. Przy okazji warto zobaczyć płaskorzeźbę Chopina przy ulicy Szwedzkiej. Niektóre toruń atrakcje turystyczne są w Toruniu tymi największymi. Dotyczy to na przykład Planetarium. Jeżeli zależy nam na tym, aby mieć trochę ruchu, to może zainteresuje nas sztuczny stok narciarski.

Pozostałe ważniejsze atrakcje turystyczne w Toruniu to: Bulwar Filadelfijski, Park Etnograficzny czy Muzeum Piernika. W mieście tym można skorzystać również z Parku Linowego, Centrum Rozrywki dla dzieci czy teatrów i kin. Wybór rozrywki i atrakcji w dużej mierze zależy od naszych preferencji.