Oświetlenie led doskonałym wyborem

 

Oświetlenie, które jest oparte na działaniu diod elektroluminescencyjnych nazywane są w skrócie oświetleniem LEDowym. Takie źródło światła umieszczane jest w oprawie oświetleniowej, która przeznaczona jest do chowania żarówek czy taśm LED. Taki rodzaj źródła światła jest preferowany przez coraz większa ilość osób, ponieważ posiada bardzo dużą ilość zalet.

Zalety LEDowego oświetlenia

profil led narożnyTakie źródło światła, w którym działa przede wszystkim biała dioda elektroluminescencyjna jest bardzo chętnie używane w domach i w miejscach pracy. Tak biała dioda składa się z niebieskiej diody i luminoforu. Świtało niebieskie pobudza luminofor do świecenia. Jego długość się około 450 nanometrów. Oświetlenie może być chowane w osłonki takie jak profil LED narożny, nawierzchniowy i wiele innych. Jednym z głównych zalet oświetlenia LED jest przede wszystkim ich trwałość. W porównaniu z tradycyjnymi mają znacznie większą, ponieważ są w stanie pracować kilka tysięcy godzin, do daje 15 lat, a nie 2 lata jak w przypadków zwykłych żarówek. Innymi jest znacznie mniejsze nagrzewanie oraz większa sprawność. Oświetlenie LED ma brak zależności temperatury barwowej światła do napięcia zasilającego, co pozwala na równomierne oświetlenie tą samą barwą niezależnie od napięcia w źródle. Ponadto dla fanów oszczędności jest doskonały rozwiązaniem, ponieważ posiada niską cenę eksploatacyjną. Koszt inwestycji zwraca się bardzo szybo w przeciwieństwie do tradycyjnych żarówek. Zwrot inwestycji może być nawet krótszy aniżeli rok. Kolejnymi bardzo istotnymi zaletami jest brak szkodliwego wpływu dla ludzkiego wzroku.

Zastanawiając się nad wyborem odpowiedniego źródła światła warto wziąć pod uwagę wszystkie zalety i wady. Oświetlenie LEDowe doskonale sprawdzi się w wielu pomieszczeniach, a inwestycja może zwrócić się po około roku użytkowania, dlatego jest doskonałym rozwiązaniem dla bezpieczeństwa naszego środowiska. Dodatkowo jest bezpieczny dla naszego zdrowia oczu.