Ośrodek Szkolenia w Krakowie

W dzisiejszych czasach prawie co czwarta osoba posiada prawo jazdy, ponieważ jest ono nam potrzebne w wielu codziennych sytuacjach. Żeby je zdać, trzeba najpierw zaliczyć kurs na prawo jazdy i zostać dopuszczonym do egzaminu. 

Gdzie są Ośrodki Szkolenia Kierowców? 

osk krakówKurs na prawo jazdy można zrobić w dowolnej szkole jazdy, jednak egzamin musi być zdany w państwowej placówce. Zapisy do szkół jazdy odbywają się przez cały rok i są dostępne dla wszystkich osób, które skończyły osiemnasty rok życia. Jeżeli chcemy znaleźć sprawdzony OSK Kraków jest miastem, gdzie na pewno go znajdziemy. Czas zaliczenia takiego kursu zależy przede wszystkim od naszej dyspozycyjności, ponieważ niektórzy są w stanie odbyć cztery godziny jazd w tygodniu, a inni zaledwie jedną, czy dwie. W każdym ośrodku szkolenia kierowców, kurs dzieli się na część teoretyczną i praktyczną. Pierwsza dotyczy wykładów z zakresu przepisów kodeksu ruchu drogowego oraz typowych sytuacji drogowych mogących spotkać każdego kierowcę. Natomiast praktyczna część obejmuje jazdy z instruktorem na placu manewrowym i po ulicach Krakowa. Na placu kursanci uczą się jazdy po łuku, ruszania z miejsca z zaciągniętego hamulca ręcznego, czy jazdy pomiędzy pachołkami. Natomiast na ulicach miasta, przyszli kierowcy zdobywają niezbędne obycie z pojazdem oraz uczą się parkować i właściwie pokonywać wszelkie skrzyżowania i ronda. Cały kurs trwa trzydzieści godzin, które dla większości osób są w zupełności wystarczające na przyswojenie nowych umiejętności. 

W Krakowie ośrodki zajmujące się szkoleniem przyszłych kierowców, znajdują się w centrum i na obrzeżach miasta, gdyż zainteresowanie udziałem w nich jest bardzo duże. Każdego roku kilkanaście tysięcy ludzi przystępuje do kursów na prawo jazdy, ale nie każdy zdaje egzamin.