Orurowanie do każdego rodzaju samochodu

Orurowanie do samochodu, czyli wzmocnione ramy zakładane pod karoserię, jest modyfikacją która najczęściej spotykana jest w samochodach terenowych. Ma ona chronić samochód przed najgorszymi skutkami kolizji z przeszkodami terenowymi, i jest w tym całkiem skuteczna. Niektórzy kierowcy tak bardzo przyzwyczajają się do tego sposobu ochrony samochodu iż próbują go dostać także do samochodów osobowych.

Wzmocnienie nadwozia do samochodów osobowych

orurowanie samochoduOrurowanie może być jak najbardziej zamontowane w samochodach osobowych, aczkolwiek w nieco innej formie niż w pojazdach terenowych. W terenówkach jest to najczęściej kompletna rama ze stali czy stopów tytanu, osłaniająca całość samochodu, aczkolwiek dodająca znacznej wagi i obciążająca silnik w zauważalnym stopniu. Samochody osobowe mają znacznie większe ograniczenia co do modyfikacji i ich wagi, toteż orurowanie osobówek zazwyczaj jest dość prostą, aczkolwiek skuteczną klatką typu rollcage, mającą za zadanie chronić pasażerów i kierowce przed obrażeniami po dachowaniu samochodu. Nie jest to jednak jedyny rodzaj ochrony, jaką stosuje się na samochodach drogowych. Osłony ram są jak najbardziej stosowane, aczkolwiek w znacznie lżejszych formach, choć niejednokrotnie równie skutecznych. Podczas kolizji na drodze takie ramy są niesamowicie skutecznym zabezpieczeniem, i nieraz pomagają uniknąć obrażeń czy zniszczeń pojazdu, jakie mogłyby mieć bardzo poważne następstwa tak dla kierowców jak i dla samochodu.

Legalne orurowanie mające pozwolenie drogowe można zamontować w każdym renomowanym warsztacie samochodowym. Zwłaszcza te warsztaty które zajmują się tuningiem pojazdów oferują usługę wzmocnienia nadwozia, choć z racji popularności nawet zwykłe warsztaty ogólnonaprawcze mają orurowanie w ofercie coraz częściej.

Źródło orurowanie.pl