Opony rowerowe 28 używane na wyprawach

 

Coraz bardziej popularny typ kolarstwa wyprawowego, czyli jazda z sakwami i innego typu ekwipunkiem, wymaga stosowania wytrzymałego sprzętu rowerowego. Mimo, iż każdy element roweru ma tutaj znaczenie, najbardziej wytrzymałe muszą być opony, które cały czas stykają się z podłożem, i są poddawane dużo większym przeciążeniom niż przy normalnej jeździe. Jakie opony możemy stosować w trakcie wypraw?

Wytrzymałe i odporne opony długodystansowe

sprawdzona opona rowerowa 28Kolarze jeżdżący dalekie dystanse z obciążeniem, chcą, aby opona była przede wszystkim odporna na przebicia. Dlatego sprawdzona opona rowerowa 28 posiada wysokiej jakości wkładkę antyprzebiciową, która pozwala na przejechanie wielu kilometrów bez uciążliwych awarii. Opony wyprawowe są odporne na przebijanie dętki małymi elementami (na przykład kolcami akacji), lub większymi – na przykład szkłem czy innym ostrym elementem. Kolarze wyprawowi cenią sobie także odpowiedni skład mieszanki gumowej, którą stosują najwięksi producenci rowerowego ogumienia. Dzięki dobraniu odpowiedniego typu twardości gumy, opona 28 może być komfortowa podczas jazdy po asfalcie, a także nie czyni nam żadnych problemów w trakcie jazdy po szutrze. Wiele opon ma także wzmocnione ścianki boczne, które są najbardziej podatne na nadmierne obciążenie roweru wyprawowego. Mocne ścianki z boku opony to także zaleta podczas korzystania z rowerów elektrycznych, które również posiadają zwiększoną masę własną.

Niewątpliwym atutem posiadania roweru z obręczami w rozmiarze 28 jest fakt, iż możemy dobrać do nich wiele rodzajów opony. W zależności od tego po jakiej trasie mamy zamiar się poruszać, opony mogą być dobrane pod kątem zminimalizowania oporów toczenia, lub zwiększenia przyczepności na luźnych i mokrych nawierzchniach leśnych i polnych.

Tekst oparty na informacjach ze strony: www.dmbike.pl