Niezastąpione gadżety dla maluchów – rożki

Kompletowanie wyprawki dla nowego członka rodziny nie jest wcale tak łatwe, szczególnie dla przyszłych rodziców. Oczywiście nie powinno w niej zabraknąć becika, który w pierwszych trzech miesiącach okaże się niezastąpiony. Chodzi przede wszystkim o to, że noworodek jest niezwykle delikatny, a każdym nieodpowiednim ruchem można zrobić mu krzywdę.

Niezastąpiony element wyprawki — rożki dla niemowląt

rożki dla noworodkaRóżki pomagają w pierwszym, najtrudniejszym etapie, tuż po narodzinach. Rodzice jeszcze nie potrafią prawidłowo podnosić maluszka i funkcjonować z nim. Zapewniają one dziecku komfort oraz wygodę. Sprawdzają się jako pościele, otulacze, ale także zastępują kocyki. Producenci zadbali o odpowiednie wyprofilowanie, które pomaga w ułożeniu brzdąca we wnętrzu. Artykuł sprawdzi się przede wszystkim u dzieci, które w pierwszych tygodniach życia mogą mieć nieskoordynowane ruchy rączek i nóżek. Ponadto beciki zapewniają komfort termiczny bobasowi. Przed zakupem warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów. Chodzi głównie o materiał. Powinien być przyjazny, miękki i miły w dotyku. Najlepiej sprawdzi się bawełna lub tkaniny bambusowe. Oprócz tego ważne są certyfikaty, które gwarantują bezpieczeństwo używania ich przy niemowlaku. Rożki dla noworodka nie mogą sprawiać mu żadnego dyskomfortu, ani wywoływać reakcji alergicznych. W innym przypadku wystąpią niepożądane objawy sprawiające ból. Nie należy zapominać, że skóra malców jest niezwykle delikatna i narażona na uszkodzenia mechaniczne. Dlatego sztuczne i nieoddychające surowce są niedopuszczalne.

Rynek oferuje również wiele modeli becików. Mogą być usztywniane i miękkie. Jednak wiele opiekunów decyduje się na te pierwsze ze względów bezpieczeństwa i własnej wygody. Różnorodność motywów, kolorów i wzorów jest tak liczna, że nawet wymagający klienci znajdą odpowiedni.