Niezapomniane widoki – krajobraz z zamkiem w tle

Polska słynie i chełpi się wieloma rzeczami. Zaczynając od tradycyjnej kuchni i dań, których nie spotka się nigdzie indziej, poprzez bogaty dorobek folklorystyczny, który niezmiennie zadziwia rodaków i obcokrajowców, po niesamowicie utalentowanych obywateli, którzy niejednokrotnie zdobywają pierwsze miejsca w międzynarodowych zmaganiach z zakresu różnych dziedzin.

Zamki, pomniki, budowle – bogactwa Polski

zamek w ojcowieTym, co także zasługuje na uwagę, jest mnogość zabytków i atrakcji przyrodniczych, które stały się symbolami naszej ojczyzny. Nie wyobrażamy sobie przecież, żeby stolica miała zostać pozbawiona Pałacu Kultury i Nauki. Choć istnieją osoby, które z chęcią pozbyłyby się tej budowli, to nawet one muszą przyznać, że stała się ona znakiem rozpoznawczym Warszawy. Gdańsk bez pomnika Neptuna i Błyskawicy na nabrzeżu stałby się zupełnie innym miastem i zapewne jest wielu, którzy byliby w stanie oddać naprawdę sporo, byle obie te atrakcje pozostały na zawsze na swoim dotychczasowym miejscu. Tak samo nawet osoby o najbardziej bujnej wyobraźni nie potrafią wyobrazić sobie Ojcowskiego Parku Narodowego bez Pieskowej Skały. Zamek w Ojcowie widział każdy. Jeśli nie osobiście, to przynajmniej na fotografiach lub ilustracjach. Być może także w jakimś z programów telewizyjnych. To po prostu kolejne spośród miejsc, które stało się symbolem Polski i jej atrakcyjności.

Miejsc, które „zrosły się” z wyobrażeniami o naszej ojczyźnie jest naprawdę sporo. Co roku odwiedza je ogromna ilość osób z kraju i zza granicy. Wszystko dlatego, że zyskały niemałą popularność i nieprzerwanie wzbudzają zachwyt nawet najbardziej wybrednych koneserów doznań estetycznych. Dlatego, jeśli jeszcze nie mieliśmy na to okazji, warto poświęcić kilka dni urlopu i zobaczyć to, co podbija serca tak wielu ludzi.